Loading... (0%)

Täna algas Lihulas noortemaja suvine töömalev

12 June 2017

Täna, 12. juunil algas Lihulas noortemaja ja vallavalitsuse koostöös sündinud noorte töömalev “Piiridest välja”, mis kestab 20. juunini ning kus lööb kaasa 10 noort vanuses 13-17. Malev kannab sama nime, mis hiljuti toimunud ettevõtluspäev, kuna ettevõtted, kes malevaga seotud, paljuski kattuvad ja ka eesmärk on kohati sarnane.

Nimelt muudab selle töömaleva unikaalseks see, et lisaks erinevatele heakorra- ja koristustöödele, on päevakavas ka mitmete ettevõtete külastused ning ettevõttejuhtidega kohtumised.

Nii on mentoritena protsessi kaasatud Janek Vipre (Narma), Henri Bekmann (GreenCube) ning Jan Manninger ja Avo Kiisk (Vikträ). Maleva korraldajad ning juhendajad on Anneli Õige (Lihula noortemaja) ja Kristi Märk (Lihula Vallavalitsus), kellel mõlemal on olemas nii laagrikasvataja kui ka -juhataja paberid. Maleva tööandjateks on Lihula Vallavalitsus ning Vikträ OÜ.

Maleva idee ning unistus oli noorsootöötaja Annelil juba ammu: “Minu noorusajal malevaid ei korraldatud, mistõttu soovisin noortele pakkuda midagi ägedat, mille osaliseks ma ise polnud saanud. Suvi on eriline aeg, mil on soe ja saab palju õues olla, nii et töömaleva abil noorsootööd teha tundus parim võimalik lahendus, kuna sedasi saame ühendada meeldiva kasulikuga.”

Koostöös Lihula vallavalitsusega kirjutati Eesti Noorsootöö Keskusele “Noortemalevad 2017” raames töömaleva korraldamise projekt, mille abil saadi osaline kaasrahastus. Maleva kestvuseks on 7 tööpäeva ning töömalevas osaleb 10 noort, kellest enamik on samad noored, kes igapäevaselt Lihula noortemaja tegemistes kaasa löövad ning seal erinevate ettevõtmiste juures abiks on olnud.

Tee, mida Sa teed, aga tee seda hästi

Malev algas Lihula Vallavalitsuses lepingute allkirjastamisega. Kõigi noorte jaoks on see esimene päris leping, esimene kord töötajate registrisse kuuluda ning esimene kord niimoodi ametlikult tööl olla.

“Pidage meeles, et isegi lihtsaid töid saab teha väga hästi ja südamest. Mind on elus hästi palju aidanud see, et kui on mingi olukord, siis esimese asjana ma ei mõtle, miks ei saa, vaid seda, kuidas saaks. Uskuge, see aitab päris palju edasi,” andis malevlastele head soovid kaasa Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

“Selle maleva jooksul kohtute te mitme meie valla ettevõtjaga, kes on suurepärased näited, et kõik on võimalik. Kui seal olete, siis uurige ja küsige julgelt, sest mine tea, võib olla oled just Sina paarikümne aasta pärast see, kes siinsamas Lihulas enda ettevõttes õpilasmalevat vastu võtab,” julgustas vallavanem noori alanud malevast maksimumi võtma.

Esimene tööpäev

Kuna tänane päev oli vihmane, möödus tööpäev siseruumides. Noored said enda esimesel maleva päeval koolimajas toole ja trepi käsipuud lihvida, raamatukogus raamatuid sorteerida ja ühte klassiruumi tühjaks tõsta.

Peale lõunasööki liikusid malevlased Lihulas asuvasse Narma Vaibavabrikusse, kus neid võttis vastu Narma juht Janek Vipre, kes tegi majas ringkäigu, rääkis Narma tegemistest ja toodetest ning istus seejärel noortega koos ühises juturingis, vastates tekkinud küsimustele.

Lisaks vaibatootmist puudutavale infole, arutleti ka üldisematel teemadel. “Hästi oluline on käia oma teed ning otsida seda, mis Sulle endale loomupärane. Need plussid, need Sinu tugevused, on vaja üles leida. Oleks vaid rohkem niisuguseid sõpru ja tuttavaid, kes neid otsida aitaks,” julgustas Janek Vipre noori omaenda teed otsima ja leidma.


Lihula noortemaja tegemiste suvine ajakava

Peale malevat on kohe jaanipäev ja seejärel läheb noortemaja pisikesele puhkusele, et olla tagasi juba 24.juulil, mil algab V.A.T stuudio kolmepäevane tantsulaager. Sinna on oodatud kõik alates 6. eluaastast. Lisainfo ja registreerimine Lihula noortemaja Facebooki lehel või noortemaja@gmail.com.

27. juulil peatub Lihulas Laste Vabariigi elamustuur, mis on pühendatud Eesti Vabariik 100 sünnipäevale.

10. augustil on oodatud kõik noored (ka need, kes muidu siin ei ela, vaid on näiteks tulnud maale vanaema juurde) suurele suvisele seikluspäevale, mis algab kell 12 Lihula mõisamäel suure mullijalgpalli mänguga, edasi toimuvad koosöös kodutütarde ja noorkotkastega seiklusmängud ja kell 18 tulevad meile külla slacklineri koolitajad (www.vabadussport.ee). Kaasa tuleb võtta hea tuju ja väike snäkk, mida saame panna ühisele piknikulauale.

Lisainfo: Lihula Noortemaja Facebooki leheküljeltTekst ja fotod:

Kristi Märk
Lihula info- ja arenguspetsialist 
Maleva kaasakorraldaja ja juhendaja

Admin - post author

No other information about this author.