Loading... (0%)

Virtuaaltuur: “Piiridest välja” ettevõtluspäev Narma vaibavabrikus

23 May 2017

Tänavune Lõuna-Läänemaa ettevõtluspäev toimus Lihulas, Narma vaibavabrikus. “Kes paneb meie piirid, kuidas neid piire nihutada või kas neid piire tegelikult üldse on?” olid küsimused, millest lähtuvalt olid esinejad enda ettekanded üles ehitanud ning pea 70 osalejat arutleda said.

Narma vaibavarbiku laohoonesse ehitatud lavale astusid tervituseks Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos ning sel aastal 25 juubelit tähistava Narma juht Janek Vipre.

Piiridest välja mõtlemise seminari plokki vedas ettevõtja ja koolitaja Indrek Maripuu, kes on oma kogemustele ja rahvusvahelistele metoodikatele tuginedes kokku pannud unikaalse metoodika, mis aitab treenida out-of-box mõtlemist.

Kogemuslugudega, kus muuhulgas käsitleti ka ekspordi teemasid, esinesid Piia Saak (Hostel Kontor, Airbnb), Henri Bekmann (GreenCube), Raivo Kallas (K.Met) ja Guido Piksar (Uninaks). Peale lõunapausi ja minimessi toimus Indrek Maripuu modereerimisel paneeldiskussioon, kus olid kaasa mõtlemas ning enda arvamust avaldamas Guido Piksar, Henri Bekmann ja Janek Vipre.

Lõunapausi ajal said külastajad tutvuda minimessil osalenud eksponentide ning Narma vaibavabriku elu-olu ja toodanguga.


VIRTUAALTUUR

This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.

  • Kus: Narma vaibavabrik
  • Mis: Piiridest välja vol 2 - 360° virtuaaltuur
  • Millal: 12/05/2017
  • F©to: Ain Saare
Varje Ojala-Toos, Lihula vallavanem

“Üks piirkond saab päriselt areneda siis, kui avalik- ja erasektor ning erinevate valdkondade esindajad teevad koos sisulisi ja päris asju, mida on reaalselt vaja.
Olen seda meelt, et kohalik omavalitsus saab ettevõtluse arengule kaasa aidata ainult koostöös ettevõtjatega. Äsja toimunud ettevõtluspäev on heaks näiteks, et kui on olemas sarnaste vaadete ja väärtushinnangutega inimesed, kes koos tegutsevad, sünnib sellest väärtus kogu piirkonnale.
Suur tänu kogu Narma perele, kes meid vastu võttis ja meiega koos seda päeva korraldas. Ühtlasi tänan kõiki, kes enda ideid ja mõtteid jagasid. Ettevõtluspäeva tõelise väärtuse ja sisu loojaks ongi ju seal kohapeal sündinud mõtete ja kogemuste sünergia.” Indrek Maripuu, Loovusait
“Minu siiras arvamus: ülivägaäge!
Näha, et kuskil piirkonnas korraldatakse selliseid üritusi – äge just seepärast, et omavalitsus ja ettevõtja seda koos planeerivad ja ära teevad. Tehke kindlasti sama lähenemisviisiga asju edaspidi ka!
Ma arvan, et see on väärtuslik nii nendele, kes kuulasid ja said ideid ja innustust, kui ka nendele, kes esinesid – sest neid märgati, neile pöörati tähelepanu. Super head olete!” 
 

Janek Vipre, Narma

“Narmal oli hea meel avada kõigile ettevõtluspäeva külalistele oma uksed – edasimüüjate kaudu turustava ja ekspordile suunatud tootmisettevõttena hoiame end tavaliselt ju pigem tahaplaanile. Kuid tänu ürituse intrigeerivale pealkirjale ning asjalikule sisule, ei olnud Lihula vallavalitsusel raske meid korraldamisse kaasa tõmmata, sest Narma enda lugu on samuti ehe näide piiridest väljas mõtlemisest ja tegutsemisest.
Nüüdseks 25 aastase ettevõtte algusaastad olid rasked ja ellujäämise tõenäosus pigem olematu. Vaid tänu meeskonna meeletule tahtele ja pühendumisele oleme tänaseks jõudnud tasemele, kust tagasivaatavalt saame kinnitada, et valitud tee ja unikaalsed lahendused on end õigustanud. Vähemalt seni.
Narma poolt saavutatust ja siin tänagi loodavast nopib nii otse kui kaude ju suurima kasu kohalik kogukond, mitte ettevõte või selle omanik. On sümpaatne, et Lihulas on sellest lihtsast põhimõttest aru saadud.”Piia Saak, Hostel Kontor (Airbnb)

“Midagi ette võtta on inimesele loomuomane, arvan ma. Võtta ette ja mõtelda lõpuni üks mõte on igati hea ja mõistlik tegu ning kui käed-jalad küljes on patt need kasutamata jätta.
Kui mõte on tekkinud arenenud peas ja see mõte tundub hea, ei saa ka tegu olla kuigivõrd halb. Hea ja halb, õige ja vale on muidugi subjektiivne ja ehk ajas muutuv, kuid igal juhul mina olen otsustanud, et ei tasu ülearu kõvasti pingutada valede asjade kallal.
Ettevõtlusmaastiku peale laiemalt vaadetes on tekkinud suur lootus, et ka loomeettevõtlus võiks millalgi au sisse tõusta ja selle valdkonna elumuutvat olulisust hakatakse taipama ja hindama. Ettevõtluspäeva mõte ja tegu olid head, tänud korraldajatele!”


Indrek Maripuu, Guido Piksar ja Henri Bekmann

Guido Piksar, Uninaks

“Väga vajalik ja tore kokkusaamine. Mis mulle eriliselt meelde jäi, on see, et kohalikud inimesed olid hästi positiivsed. Seega, kui keegi on linnas ning mõtleb, mida ja kuidas edasi, siis miks mitte valida Lihula kant või mõni muu paik Eestis. Kui on tegijaid, on ka tulevikku! Ning muidugi oli omaette positiivne üllatus see, kui palju Narma vahepeal edasi on arenenud.”

Henri Bekmann, GreenCube

“Ettevõtluspäev Lihulas on oluline osa kogukonna kasvamiseks ja jätkusuutlikuse tagamiseks. See on suurepärane koht ettevõtjatel enda mõtete jagamiseks nii üksteise kui ka publikuga. Kindlasti julgustan järgmisel aastal osa võtma kõiki, kes on huvitatud vähegi alustama ettevõtlusega või kes on sellega seotud. Parim koht õppimiseks on praktikutelt!”Kristi Märk
Lihula valla info- ja arenguspetsialist
Ettevõtluspäeva koordinaator ja päevajuht

Fotod: Avo Kiisk ja erakogu

 


Varasemalt samal teemal
Lääne Elu GALERII: Lihula ettevõtluspäev “Piiridest välja”
Ettevõtluspäev toimub tänavu 12 mail Narma vaibavabrikus
2016 aasta ettevõtluspäev
Fotogalerii ja video: Lõuna-Läänemaa IV ettevõtluspäev toimus Lihula tehnoülevaatuspunktis

Admin - post author

No other information about this author.