Loading... (0%)

Varbla Kooli kevadine veeohutuspäev Paatsalus

24 April 2018

Jää on läinud ning aeg suvised veeohutusnipid ja põhitõed meelde tuletada. Karmen, Reelika, Ervin, Gennadi, Karmo, Rein ja Ivar said taas kokku, et korraldada Varbla Kooli õpilastele-õpetajatele üks tõsine mereohutuspäev. 

Paatsalu sadamas, kohtusid Lääne prefektuuri merepääste tiim, Lääneranna valla noorsoo- ja piirkonnapolitseinik ning Pärnumaa merepääste vabatahtlikud. Külla tulid Varbla Kooli õpilased-õpetajad.

Teoreetilise osa teemadeks olid päästevestid ja nende õige kasutamine, meresõidu planeerimine, õige riietuse valik, veesõiduki ohtude hindamine, pürotehnika ja õige käitumine õnnetuse korral. Karmen Raud koostas vägagi elulise kaasuse, mida üksipulgi lahti selgitati; alkohol ja ohutu meresõit ei käi kokku, see sai siililegi selgeks. Lisaks arutati läbi kõik tähtsamad teemad, mis puudutavad ohutut liikumist vee peal.

Kuna üks tõsine teooria vajab ka läbiproovimist, suunduti sadamasse, kus merepäästjaks olemist koges omal nahal Varbla kooli õpetaja Maili Arusalu. Osalejatele sai selgeks, et vesilastis paat pole naljaasi ja sellest on kasu vaid siis, kui ta sõidu ajal on seljas.

Merepääste tiim demonstreeris pinnaltpäästmist päästeskuutriga ning lõpetuseks näidati punast säratuld ning tehti „suitsu“, see viimane oli muidugi oranži värvi ja mõeldud hädaolukorras vetteviskamiseks. Ilmataat kostitas meid kõiki mõõduka tuule ja tiheda uduga – tänu sellele sai kõigile osalejate selgeks, et ilmaolud võivad merel muutuda üsna kiiresti, kohati lausa minutitega.

Kokkuvõttes oli taas üks õpetlik päev nii õpilastele, kui õpetajatele. Soovime meeldivat ning turvalist navigatsioonihooaega!

Tekst: Ivar Lindepuu, Reelika Paomees ja Karmen Raud

Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.