Loading... (0%)

Ants Tauli, Eeva ja Villu Talsiga tegid kontserdil kaasa ka Kõmsi ja Virtsu koolide õpilased

15 November 2017

Tänavu algatas Eesti Pärimusmuusika Keskus August Pulsti omaaegsete ringreiside vaimust kantud turnee “Rahvamajade tuur üle Eesti”, mille lõpp-punktiks oli Kõmsi Rahvamaja. Koos Ants Tauli, Eeva ja Villu Talsiga tegid kontserdil kaasa kohalikud noored muusikud.

Turnee eesmärk oli tuua pärimusmuusika rahvani, et kontserdi külastaja saaks näha, kuivõrd elav ja mitmekihiline on meie pärimusmuusika, kuna lavale astus pillimängijaid kolmest põlvkonnast.

Pakkumine kontserdil kaasa teha tuli Kõmsi Lasteaed-Algkooli noortele muusikutele, kes olid sellega koheselt nõus. Kiirelt otsiti välja tuntud laulude sõnad: “Maailm heliseb”, “Kauges külas” ja “Kättemaks”. “Lapsed ei pidanud pettuma – kõik need lood said nad kontserdil kõlavalt kaasa laulda,” ütles Kõmsi Lasteaed-Algkooli direktor Pille Saatmäe.

Kõmsi lastega tulid punti ka Virtsu Kooli 4. klass; üheskoos valiti kontserdile väikekandle ja kitarriga tehtavad lood, guirod, trianglid, kõlatorud ja kõlapulgad rütmi hoidmas. Noorte sisustada oli 10-15 min kontserdi algusest. “Laval olla on tore,” tõdesid Pille sõnul lapsed.

Kontsert langes isadepäevale ja koos isadega tuldi kontserti ka nautima. Üks poiss rääkis Pillele, kui tähtis see kontsert on kuna tema mängib täna kitarri oma isale ja ta teab, et isa tuleb kontserdile. Kontserdi järel rääkis üks tüdruk Pillele, et tal oli suur hirm – äkki jäävad Eeva lokid viiuli ja poogna vahele.

Tänu Ants Tauli muhedale jutule ja meisterlikule pillimängule, on Kõmsi ja Virtsu lastele torupill nüüd teada-tuntud. Lisaks imetlesid noored Eeva Talsi viiulimängu ja Villu Talsi lustakas lugu mandoliini tutvustamisel jäi neile samuti meelde – laval olid meistrid!

“Muidugi oleksid lapsed tahtnud ühe loo koos peaesinejatega teha, kuid ju seda saab siis, kui pillimäng täitsa selge ja võrdväärsena nende kõrvale astud,” ütles Pille Saatmäe.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Galerii: Ülle Türner

Admin - post author

No other information about this author.