Loading... (0%)

Varbla Kooli lasteaiarühm küpsetas leiba ja keeksi

14 November 2017

Tänavu sügisel kinkis Veski Mati Eesti lasteaedadele täistera rukkileivajahu köömnetega 10 000 leiva küpsetamiseks. Sooviavaldusi laekus 210 lasteaialt, kus leivaküpsetamisega kaasati enam kui 21 480 last. Algatusest võttis osa ka Varbla Kooli lasteaiarühm.

Varbla Kooli lasteaiarühm on praeguseks küpsetanud leiba kahel korral: temaatilisel leivanädalal oktoobri alguses ning mardipäevanädalal. Lisaks rukkileivajahule saadi pakiga kaasa ka keeksisegu, mida pisikesed kokad küpsetasid samuti kahel korral.

Fotod: Helin Rohtväli

Varbla Kooli lasteaia nimekirjas on 18 põngerjat, neist 10-12 toimetasid leivateopäevadel. Siiski võtsid taignateo oma õlule õpetajad, kuid protsessi jälgimine on ju samuti õppimine – noored kokad vaatasid, kuidas taigen kerkib ning seejärel ahjus küpseb. “Leivalõhn isutas meid kõiki mõlemal korral ning maitse oli parimatest-parim,” kirjeldab Varbla Kooli lasteaias õpetajana töötav Merike Schär.

Korraga küpsetati 1-kilose paki leiba ning kuna lasteaiapere on suhteliselt väike, jagus sellest kogusest kõigile üheks lõunakorraks. Ülejäänud jahust ja keeksipulbrist kavatsetakse küpsetada kadripäeva- ja jõulunädalal.

“Täname Veski Matit toreda kingituse eest – tänapäeva leivategemine tundub niimoodi päris lihtne,” ütles Merike, kes avaldas lootust, et leiab lähiajal poelettideltki juba tuttavat ning proovitud leivajahu.

 

Veski Mati algatust tuua lapsi leivaküpsetamise juurde toetab Eesti Leivaliit.

 

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.