Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/wp-content/themes/zinc/inc/lib/laborator/laborator_dataopt.php on line 738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/wp-content/themes/zinc/inc/lib/laborator/laborator_dataopt.php on line 1881
Kõmsi Rahvamaja ja tantsurühm Haniale tähistavad 30. aastapäeva | Lihula Teataja
Loading... (0%)

Kõmsi Rahvamaja ja tantsurühm Haniale tähistavad 30. aastapäeva

15 November 2017

Sel laupäeval, 18. novembril tähistab Kõmsi Rahvamaja ja naisrahvatantsurühm Haniale oma 30. aastapäeva ühise kontserdiga, kus teiste seas esinevad Dance Wonderland Kabaree ja ansambel Hea Story.

Tänavu novembris täitub 30 aastat ajast, mil Karuse kolhoosi halduses alustas oma tegevust Kõmsi kultuurimaja. Seitse aastat hiljem, 1994. aastal sai sellest rahvamaja. Peaaegu samal ajal alustas rahvatantsuga ka naisrühm Haniale. Nii otsustatigi teha koos üks vahva juubelipidu Kõmsi Rahvamajas, kuhu on oodatud kõik, kes selle hoone ja tantsurühmaga on kunagi seotud olnud. Loomulikult on peole oodatud ka kõik teised, kes lihtsalt tunnevad, et sooviksid sellest ühisest melust osa saada.

30 aasta verstapost on üsnagi noorepoolne aastakümme, kuid sinna on mahtunud palju, mida meenutada: rahvakultuur, näitekunst, mälumänguklubi tegevus, segaansambel, seltskonnatantsu kursus, rahvatants, käsitöönäitused, laadad, maapäevad, jaanipäevad, jõulud, muusikali etendused, sport, kunst ja palju muud.


Kõmsi rahvamaja hoone on ajapikku muutunud kaasaegsemaks, uute standarditega on kohandatud tehnika- ja valguspark, jõudumööda on tehtud remonttöid ja investeeringuid.

Foto: Arno Peksar

Rahvatantsurühm Haniale on oma pikaajalise tegevusega jätnud ilusa naiseliku jälje rahvamaja ajalukku. Osad tantsijad on rühmas tantsinud lausa algusest peale. Haniale on esinenud mitmetes välisriikides, üldlaulupidudel ja -tantsupidudel, maakondlikel tantsupidudel, Jõgeval Naiste tantsupidudel, lugematuid kordi mitmesugustel muudel üritustel. Viimased 15 aastat on rühma juhendanud Erika Tee. Suur aitäh neile väärtusliku panuse eest selles rahvakultuuri vallas!

Rahvamajas toimub veel palju muudki. Näiteks KÕT! teater tegutseb juba kuuendat hooaega, lavastajaks on Aire Arge. Laste ja täiskasvanute kunstiringi juhendab Kaire Leen Varik. Lilia Urb juhendab kaks korda nädalas spordi- ja vabaajaringi. Juba 41. hooaega toimub Karuse Mälumäng, mis juba aastaid tagasi valis oma koduks Kõmsi rahvamaja. Koos käiakse iga kuu viimasel neljapäeval, mängu veab Vello-Kaid Soe.
Reedeti on majas meeste korvpallitrenn. Kuidagi ei saa ära unustada häid naabreid Kõmsi Lasteaed-Algkooli ning Kõmsi raamatukogu, kes oma tegemiste ja sündmustega kujundavad meie igapäevaelu. Kui pole just kehalise kasvatuse tunnid või pinksitrenn, siis võib juhtuda, et hoopis muusikal on valmis saanud või on mõni kirjanik tulnud lastega kohtuma.

Eriti tahaks tänada Hanila vallavalitsust, kellega oleme ühist katust jaganud ja üheskoos hoidnud selles hoones elu. Täname paljusid koostööpartnereid, endiseid rahvamaja töötajaid, Haniale liikmeid ja juhendajaid! Suur tänu meie publikule, kes ikka leiab tee meie peosaali.

Kindlasti ei ole eespool toodu piisavalt põhjalik, pealegi oleks rohkemgi tänusõnu jagada, seega oleks imetore kõiki paluda 18. novembril meie sünnipäeva tähistamisele. Üheskoos hoiame oma 30. verstaposti uhkelt püsti!

Oleme huvitaval ajal astumas uude aastakümnesse, kui harjume just suure Lääneranna valla piirides oma tegevust jätkama. Head algust meile kõigile!

 

Lea Mäeorg, 
Kõmsi Rahvamaja juhataja

Admin - post author

No other information about this author.