Loading... (0%)

Greencube OÜ töötas välja ratastooli kasutajatele mõeldud majalahenduse

16 November 2017

Tänavu juunis kajastasime Lihulas tegutseva Greencube OÜ plaani töötada välja ratastooli kasutajatele aastaringseks elamiseks mõeldud majalahenduse. Tänaseks on see idee koostöös oma ala spetsialistidega välja arendatud ning esimene maja valmib eeldatavasti märtsis 2018.

“Meie eesmärk oli luua uus lahendus tõstmaks inimeste elukvaliteeti, kes muidu õue igapäev minna ei saa, sest tavapärased ehitised seda lihtsalt ei võimalda,” selgitas Greencube OÜ tegevjuht Henri Bekmann, kes lisas, et antud hoonet nähakse heaks alternatiiviks korterile.

Käesoleva majalahenduse arendamisel lähtuti sihtrühma elukeskkonna kvaliteeti mõjutavate tegurite analüüsist ning see on välja töötatud ligipääsetavuse ning kasutajakeskse disaini printsiipe järgides. Aluseks on võetud alakeha halvatusega isik, kes on võimeline iseseisvalt kasutama manuaalratastooli ning siirduma kõrvalise abita erinevate tasapindadele, lisaks võimaldab see lahendus edasiarendust ka nelja jäseme osalise halvatusega isikutele elumajade loomiseks.

Antud hoonelahenduse idee sündis Läänemaa Arenduskeskuse poolt Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses korraldatud ettevõtluspäeva raames toimunud ajurünnaku käigus. “Kui meedias esmakordselt ideed tutvustati, siis sealt tulnud tagasiside kaudu saime kohe ka kaks klienti,” ütles Henri Bekmann.

“Tänaseks on lahendus spetsialistide poolt välja töödatud ja teame, et kõik on korrektne ja nõuetekohane, mitte oletuslik. See aitab lihtsa vaevaga pakkuda erinevaid majamudeleid, kasutades ette antud nõudeid ja soovitusi,” selgitas Henri ning lisas, et soojustatud hoone hind algab samaväärselt uute majade hindadega, küll aga väiksem ruutmeetrite arv annab mõistlikuma ostuhinna.

Henri sõnul algavad hinnad 900 eurost ruutmeetri kohta ning sellele lisanduvad personaalsetest vajadustest lähtuv lisavarustus.

Hoonelahenduse väljatöötamist rahastas EAS’i innovatsiooniosaku toetus. Töid teostas Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskus (TERE KK) ning oma panuse andis MTÜ Ligipääsetavuse foorum.

Greencube OÜ on Pärnumaal, Lääneranna vallas, Lihulas toimetav ettevõte, mille peamiseks toodanguks on moodul- ja elementmajad.
Nende eesmärk on tagada mugav teenus, kus ehitis valmistatakse suuremas osas tootmishoones ning paigaldatakse sihtkohas tervikuks, mis tagab ühtlasema ja kiirema ehituskiiruse ning kõrgema kvaliteedi.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Fotod: Henri Bekmann

Admin - post author

No other information about this author.