Loading... (0%)

Kõmsi kooli muusikal “Saladus ja aarded” läks täissaalile

02 April 2018

Möödunud neljapäeval, 29. märtsil etendus Kõmsi Rahvamajas esimest ja viimast korda Kõmsi Lasteaed-Algkooli muusikaline lavastus “Saladus ja aarded”, mida käis vaatamas 300 silmapaari.

Muusikalide lavastamisega alustati Kõmsi Lasteaed-Algkoolis aastal 2006, mil Vaike Ihermann tõi W. A. Mozarti 250. sünniaastapäeva puhul lavale etenduse Mozarti lapsepõlvest. Järgmine lavastus leidis aset kaks aastat hiljem ja nii kuni käesoleva aastani välja, mil etendati järjekorras seitsmendat muusikali.

“Saladus ja aarded” läbivaks teemaks olid juhtumised lapsepõlves, siis, kui ei ole kunagi igav, kui sinu õu on ka su sõbra õu ning sõbrad täidavad su päeva hommikust õhtuni. Inspiratsiooni saadi kooli direktori Pille Saatmäe sõnul Bullerby lastest ja muusika, mis lapsemeelsusega hästi sobib, oli kirjutanud Riine Pajusaar.

Täismajale etendunud muusikaline lavastus vallandas ovatsioonid ja nii mõnigi lapsevanem lahkus saalist õnnepisarais; 25 tublit ja tegusat väikest osatäitjat nautisid laval olemist väga ning andsid endast 110%.

Kõigepealt tahan väga-väga tänada kõiki koole ja sõpru-tuttavaid, kes meid vaatmas käisid ja nii sooja aplausiga tänasid. Meil oli uhke tunne! Suud said magusaks ja meeled rõõmsaks!

Küsisin täna hommikul lastelt, et kas laval oli hea olla? Vastuseks tuli: “Väga hea, teeks kohe veel!” See vastus teeb õpetajatele rõõmu, sest ennekõike on tegemist õppeprojektiga, kus ülesanded on seatud nii, et iga laps saaks ületada ise-ennast, teha nii hästi, kui tema suudab. Laste võimed on erinevad, kuid tahtmine ja tunnustusvajadus on kõigil.

Laval olnud lapsed said suurepärase kogemuse ja rõõmu. Et meie rõõmust said osa nii paljud silmapaarid teeb meid tänulikuks. AITÄH teile kõigile!

– Pille Saatmäe,
Kõmsi Lasteaed-Algkooli direktor

 


Kristina Kukk,
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

Galerii: Mariann Peksar

 

Rohkem pilte saate vaadata SIIT

Admin - post author

No other information about this author.