Loading... (0%)

Kõmsi Koolil on muusikaliaasta

14 March 2018

Kool oli sügisel vaevalt alanud, kui lapsed hakkasid küsima muusikali kohta: “Mis lugu me mängima hakkame? Millal tekstid saab? Mis laulud tulevad? Kes mängib keda?…” Maja täitis mõnus õhin, mis on tuttav neile, kes laval olnud ja seda nautinud.

Kõmsi Algkool alustas muusikalide lavastamist 2006. aastal, mil Vaike Ihermann tõi W. A. Mozarti 250. sünniaastapäeva puhul lavale etenduse Mozarti lapsepõlvest.

2008. aastal tõime lavale “Heliseva muusika” – kapten Trappi peres oli selles etenduses 18 last – just nii palju oli koolis lapsi ja kapten von Trappi osa laulis suurepäraselt Lembit Tammsalu.

2010. aasta oli kooli 25. sünnipäeva aasta ja lavale jõudis “Mary Poppins” – lisaks lastele olid laval kõik õpetajad ja töötajad. Unustamatu rolli tegi Berdi rollis Andreas Rahuvarm.

2012. aastal etendus “Seitse Lumivalgekest ja seitse pöialpoissi”. Vahvad tantsud etendusse seadis Varje Ojala-Toos.

2014. aastal mängisime Kaari Sillamaa muusikaga “Saabastega kassi” ja 2016. aastal Mari Vihmandi muusikali “Nukitsamees”,  etenduse “orkestriks” oli Anu Kurm ja esimest korda kaasasime ka lasteaialapsed.

Nüüd see tuleb taas!

Neljapäeval, 29. märtsil kell 12.00 etendub Kõmsi Rahvamajas muusikaline lavastus “Saladus ja aarded” Riine Pajusaare muusikaga. Laval Kõmsi algkooli ja lasteaia lapsed. Lapsevanemad on valmis saanud kostüümid, lapsed saanud tekstid pähe ja laulud suupäraseks, õpetajad loobunud nii mõnestki tunnist lavastamise kasuks, töömees aidanud rekvisiidid lavale ja asendamatu helimees Asso teeb meiega viimaseid mikrofoniproove.

Kohe-kohe on kõik valmis ja hüüame sõpru publikuks. Mängime etendust ju vaid ühe korra!

Etenduse läbivaks teemaks on juhtumised lapsepõlves, siis, kui ei ole kunagi igav, kui sinu õu on ka su sõbra õu ning sõbrad täidavad su päeva hommikust õhtuni. Inspiratsiooni saime Bullerby lastest ja muusika, mis lapsemeelsusega hästi sobib, on kirjutanud Riine Pajusaar.
Ootame teid teatrisse!

 

Tekst ja fotod: Pille Saatmäe, Kõmsi Lasteaed-Algkooli direktor

 

Päise pilt: Pixdabay.com

Admin - post author

No other information about this author.