Loading... (0%)

Lääneranna valla noori tunnustati muinasjutuvõistlusel

23 May 2018

19. mail toimus Tallinna raekojas XXVI Sten Roosi nimelise laste muinasjutuvõistluse parimate autasustamine. Tänavusele konkursile laekus 239 jutukest lastelt vanuses 10-15 aastat. Žürii hinnangut arvestades kutsuti raekotta 37 parimat, kelle seas oli ka Lääneranna valla lapsi.

Sten Roosi nimelise muinasjutuvõistluse algatasid varalahkunud poja mälestuseks tema vanemad Ann ja Ants Roos. Aastate jooksul on võistlus kasvanud suureks ning praeguseks tuleb kümnete lugude asemel igal aastal kokku sadu muinasjutte üle terve Eesti.

Ants ja Ann Roos. Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

26 aastat tagasi ei pidanud Ann ja Ants veel silmas neid eesmärke, mida nüüd. Praegu on laste pika traditsiooniga võistukirjutamise eesmärk hoida eesti keelt, arendada muinasjuttude väljamõtlemise ja paberile panemise kaudu kirjaliku eneseväljendamise oskust.

Võistlusele saadetavad muinaslood annavad lugejale, ka (ja eriti) täiskasvanud lugejale, pildi sellest, mida lapsed tänapäeva elus märkavad, mida oluliseks peavad. Laste kirjutatud muinasjutud pakuvad võimalust hoida kätt pulsil teemadel, mis lapsi paeluvad, huvitavad, häirivad … Rääkimata sellest, et lugudest kokku õhkub mõõtmatult palju loomisrõõmu.

Tänavusele konkursile laekus kokku 239 jutukest lastelt vanuses 10-15 aastat, millest žürii valis välja 37 parimat. Teiste seas said tunnustuse ka Lääneranna valla õpilased:

 

  • Karmen ja Triinu Pikkmets. Foto: Lõpe KoolLäänemaa Keskraamatukogu auhinna sai Lõpe Kooli õpilane Karmen Pikkmets, kes kirjutas muinasjutu „Arvuti ja raamatu lugu”,
  • Hea lapse tüdruku auhinna võitis samuti Lõpe Kooli õpilane Triinu Pikkmets,
  • Ergutusauhinna sai Metsküla algkoolis õpiv Laura Ulm, kes kirjutas muinasjutu „Kuninga mure”.

Esialgsetel andmetel jäi seekordne muinasjutuvõistlus viimaseks.

 

Kristina Kukk,
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

Päise pilt: Raamatuvahetus

Admin - post author

No other information about this author.