Loading... (0%)

Lääneranna valla tantsijad osalevad Läänemaa tantsupeol

16 May 2018

26. mail toimub Haapsalu piiskopilinnuses Läänemaa tantsupidu, millest võtavad külalistena osa ka 11 Lääneranna valla tantsurühma. 

Tänavune Läänemaa tantsupidu on eriline, sest tantsuautorite ja lavastajatena proovivad kätt noored tantsijad – sellest ka ürituse nimi „Nüüd on minu kord“.

Korraldajate sõnul on idee ajendatud mullu Vabaduse väljakul aset leidnud isetekkelisest tantsupeost, mida korraldasid noored ise. Seetõttu otsustasid Läänemaa tantsujuhid pakkuda peo lavastamise võimalust kohalikele noortele tantsupisikuga nakatunutele. Mõte käidi välja ning see tundus järelkasvu jaoks ahvatlev. Just seepärast ongi mõnes liigis lausa kaks lavastajat. Noortele anti võimalus luua ise ühele vanuserühmale sobiv rahvatants ning seekord tulevad esitlusele täiesti uued tantsud. Värskeid lavastajaid abistavad tantsuõpetajatest mentorid.

Ideekavanditest, mida noored kirjutasid, õhkus põlvkondade vahelise sideme rõhutamist ja koostegemise olulisust. Tantsupeo läbivaks jooneks on suur tantsurõõm. Eestvedajate eesmärgiks on korraldada pidu, mida mäletavad nii tantsuõpetajad, tantsijad, korraldusmeeskond kui ka publik. See on hea võimalus tantsurühmadel saada välja oma tavapärastest proovisaalidest ja näidata oma oskusi suurel väljakul tuhandete silmapaaride ees.

Tantsupeol on esitlusele tulemas kolm erinevat plokki. Esimene neist – MINU JUURED, toob vaatajateni pärimustantsud. Olulisel kohal on kantavate rahvarõivaste päritolu, seega tantsivad rühmad just selle piirkonna pärimustantse, kust on pärit nende endi rahvarõivad. Teises plokis – MINU OLEMINE, esitatakse lemmiktantse, mille valisid välja tantsijad ning nende juhendajad. Viimases plokis, mis kannab pealkirja – MINU KORD, tantsitakse aga just selle peo jaoks noorte lavastajate poolt loodud uusi tantse.

Traditsiooniliselt osalevad Läänemaa tantsupeol tantsijad alates lasteaedade rühmadest kuni memmedeni. Lisaks on külalisrühmad Audru ja Lääneranna vallast. Kokku on peole oodata 72 rühma umbes 1179 tantsijaga.

Lääneranna valda esindavad seekord Hanila Laulu- ja Mänguseltsi memmede rühm Värten, Tantsulust 60+, naistantsurühmad Midli-Madli ja Haniale, segarahvatantsurühm Kirivöö ning kuus rühma Lihula Gümnaasiumist.

 

Kristina Kukk,
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

Päise pilt: Olev Mihkelmaa

 

Loe lisaks:

Galerii: Läänemaa tantsupeol esines 11 Lihula valla tantsurühma

Admin - post author

No other information about this author.