Loading... (0%)

Metsküla randa paigaldatud šaakalikaameras nähti ilveseid

19 February 2018

Kolmapäeval, 14. veebruaril nähti Metsküla randa paigaldatud šaakalikaameras ilvest. 

Eile varaõhtul oli imestus suur, kui nägin kell 18.28 kaamera ees korraga kolme ilvest. Aasta loom tuli ennast ise nätama. Esmalt tuli üks kena isend ja kolm minutit hiljem veel kaks metsakassi.

Kaks looma nuuskisid hetke kaamera ees ja järgnesid esimesele tulijale, kes sörkis selleks ajaks juba taamal merejääl. Küllap oli ema kahe pojaga, noored mais-juunis sündinud ilvesed on peale sündi veel aasta jagu emaga koos, jaanuarist märtsini kestab ka jooksuaeg.

Nüüdseks on siis pea kõik suuremad kiskjad Metsküla veebikaameras end näidanud peale karu, kes magab parasjagu talveuinakut ja varemalt siin arvukas olnud  kährik, kelle on suure tõenäosusega šaakalid nahka pistnud.

Šaakalid pole kaamera ette sattunud sellest ajast, kui Matsalu laht kinni külmus. Hiljuti lumel märgatud jäljeread suundusid sirgelt lahe põhjakaldale, ka loomade häälitsusi on kuulda harvem.

Rebaseid võib näha kaamerapildis pea igapäevaselt, vähemalt neli erinevat isendit käivad rannaribal regulaarselt, üks neist on kärntõvest tugevalt räsitud. Tunni jagu hiljem peale üllatajaid ilveseid oligi koheva kasukaga rebane jälle platsis.


 

Tekst ja foto: Tiit Hunt, zooloog ja loodusfotograaf

 

Rohkem infot leiad RMK loodusblogist

Admin - post author

No other information about this author.