Loading... (0%)

Jänistvere külad MTÜ külaseltsi tegus päev Irtas koos NATO sõduritega

19 February 2018

Külaseltsi Jänistvere külad MTÜ liikmed korraldasid 10. veebruaril Irta külas talgupäeva, kus üheskoos NATO sõduritega koristati vana kaupluse hoone, mis peagi saab endale uue hingamise.

Kogunesime kaunil talvisel laupäeval Irta küla vana kaupluse hoonesse, mille vald on andnud Jänistvere külad MTÜ kasutusse. Kogunemise põhjuseks oli sel korral meie jaoks parim uudis, nimelt PRIA LEADER-meetmest eraldati külaseltsi hoone renoveerimiseks vajalikud vahendid. Plaanis on sisse seada uus küttesüsteem, milleks on maaküte. Lisaks tuleb külakeskusesse avalikuks kasutamiseks saun, koos vajalike pesu- ja eesruumidega. Meie piirkonna külade üks murekohti ongi see, et kõigil peredel ei ole korralikku pesemisvõimalust. Teiseks suureks edasiarenduseks soovime peale renoveerimistööde I etappi korrastada ka ülejäänud ruumid, kus saaksime korraldada erinevaid ühisüritusi ning käsitööringe. Samuti on siis lähemas tulevikus noortel koht, kus mõnusalt aega veeta.

Päevakorda oli pandud ka esimesed koristustalgud, mille eesmärk oli ruumid ehitusfirma jaoks koristatud saada.

Ajastuse mõttes õnneliku kokkusattumusena tulid appi ameeriklased NATO 180. hävituslennukite grupist (Fighter Wing) – Rocky, Dave, Tracy, Jill ja Kendra, kes olid end just laupäevaks (10.02) kirja pannud vabatahtlikule tööle, mida organiseerib ühing Igale Lapsele Pere. Meie piirkonnas olid vabatahtlike vastuvõtjateks külaseltsi liikmed Meeli ja Mihkel Luige, Kiisamaa külast. Nii saigi vabatahtlike seltskond täpselt pooleks jagatud ja viiene seltskond tuli meie külamajja ja teine pool siirdus Mihkel Luigega metsatöödele.

Kõigil külaseltsi liikmetel oli hästi hea meel ja töö lausa lendas käes, sest ameeriklased olid tõeliselt energiast pakatavad ja viskasid head nalja vahele. Kogu planeeritud töö sai tehtud vaid paari tunniga. Lõunaooteks oli kõigile liikmetele ja vabatahtlikele tänuks kodudes küpsetatud pirukad ja kook, mis suure heameelega vastu võeti.

Töödega valmis saanud, rääkisime veel veidi meie piirkonna ajaloost ja viisime külalised Tõukre talu veisekarja vaatama, mis tekitas ameeriklaste grupis mitmeid rõõmuhõiskeid.

Külaseltsi eestvedajale Andri Annerviekile saabus Kendralt veel kiri postkasti, mis tõlkes näeb välja nii: “See nädalavahetus oli parim!! Laupäeval tõusime üles, sõitsime paar tundi ja saabusime appi vabatahtliku tööd tegema peredesse, kes on enda hoole alla võtnud lastekodust lapsi. Meie grupp tehti pooleks ja meie viiekesi saime minna tühjana seisvat maja puhastama. Meile räägiti, et sellest tuleb külakeskus. Saime lammutada põrandaid ja lagesid. Hiljem mängisin lastega veidi jalkat ja õpetasime neile uue sõna “awesome”, mida me oma keeles kasutame ohtralt. Meile oli valmistatud imelist toitu, mille kõrvale kuulasime põnevaid lugusid nende ajaloost ja kultuurist. Saime sellest päevast mälestusi, mis jäävad meiega kogu eluks!”


MTÜ Jänistvere Külad ühingu tegevuse põhieesmärgiks on Jänistvere, Irta, Nedrema, Kiisamaa, Võitra ning Karuba külade säilimisele, taaselustamisele, harmoonilisele sotsiaalsele ja majanduslikule arengule kaasaaitamine, sealhulgas umbes 125 püsielaniku toetamine. Ühingu tegevus peab toetama kõiki külaseltsi kuuluvate külade elanikke, eriti noori vanuses 8 kuni 18. Just neile on oluline edasi anda eelmiste põlvkondade teadmisi ja väärtusi. Ühingul on tänaseks liikmeid juba üle 40, neist pooled on noored vanuses alla 20 aasta.

 

Sandra Saul

 

Fotod: Janika Annerviek

Admin - post author

No other information about this author.