Loading... (0%)

RMK kutsub kõiki huvilisi Nõva metsadesse seenesõidule

09 September 2016

Õhtud lähevad pimedamaks ning päikesepaistelisi ilmasid jääb aina vähemaks – taas on saabumas sügis ning on paras aeg võtta ette üks mõnus seenelkäik.

RMK kutsub sedapuhku kõiki huvilisi laupäeval, 17. septembril ühisele seenesõidule Nõva metsadesse, kus Tartu Ülikooli botaanikuna lõpetanud seenetark Sirje Azarov jagab teadmisi sellest, milliseid seeni sobib korjata söögiks ja milliseid mitte.

Sirje Azarov. Foto: Keskkonnakäpp

Esmatutvust erinevate seeneliikidega saab teha Nõva looduskeskuse õuel avatud seenenäitusel, kust liigutakse edasi 2-3 kilomeetrisele jalutuskäigule kõrvalolevasse metsa.

Retke eeldatav kestvus on 4 tundi ning selle lõpetab ühine einepaus.

Selleks, et seeneretkel saaksid osaleda ka need inimesed, kel isiklik transport puudub, on RMK planeerinud bussi, mis väljub Lihula bussijaamast kell 10.15. Kuna kohtade arv bussis on piiratud, palutakse kõigil soovijatel end registreerida hiljemalt kolmapäevaks, 14. septembriks  507 7369 või nova.looduskeskus@rmk.ee.

Oma transpordiga tulijatega kohtutakse Nõva looduskeskuses kell 12 ning ürituse parema korralduse huvides palutakse ka omal käel tulijatel endast märku anda.

Päeva planeeritud lõpuaeg on kell 16, millele järgneb bussiga tulijate tagasisõit Lihulasse.

Korraldajad panevad kõigile südamele, et osalejad riietuksid vastavalt ilmale ning haaraksid kaasa nii seenekorvi kui ka -noa.

Mõnusat sooja hilissuve jätku ja kohtumiseni juba sügisel Nõval!

 

Helle Veltman
Lääne-Eesti piirkonna teabejuht

 

Päise pilt: Kristina Kukk

Admin - post author

No other information about this author.