Loading... (0%)

Tuhu soo vaatetorni avamine toimub 9. detsembril

28 November 2017

RMK ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri tudengid avavad laupäeval, 9. detsembril kell 14 Pärnumaal, Tuhu raba matkaraja ääres uue vaatetorni.

Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonnas 2016. aasta sügisel õpinguid alustanud tudengid töötasid väikeobjekti kursuse raames välja 15 erinevat vaatetornikavandit, millest üks – TREPP – valiti välja Tuhu sohu ehitamiseks.

Soo kohale tõusev trepp-vaatetorn TREPP on väljast kaetud pool-läbipaistva kangaga, mis on ekraaniks loodusele. Sinna kogunevad liblikad, putukad, kuid seal toimub ka varjudemäng; päikeseloojangul ja -tõusul muudab objekt värvi, oranžikas-roosast siniseni. Kangas varjab trepist üles minnes külastaja vaatevälja ja platvormile tõustes avaneb vaade kaunile rabamaastikule.

Vaatetorn avatakse laupäeval, 9. detsembril kell 14

Üritus algab kogunemisega Karuse-Kalli mnt ääres „nn lennuväljal“, kuhu jäetakse autod ja buss. Palume autodega Tuhu matkaraja juurde mitte sõita, kuna teeolud on tänu sadudele halvad ja kohapeal parkida ei ole võimalik. Kogunemiskohast matkatakse üheskoos vaatetornini Tuhu soo tutvustusega ornitoloog Olavi Vainu juhendamisel, millele järgneb pidulik osa koos sõnavõttudega. Jalutuskäik vaatetornini on ligi kilomeeter, selga tuleks panna soojad riided ja jalga kummikud või muud veekindlad jalanõud. Ürituse orienteeruv lõpp on kell 16.

Vaatetorn asub Kiska külas, Lääneranna vallas, Pärnumaal. Sinna jõudmiseks keerata Risti-Virtsu maantee (tee nr. 10) 54. kilomeetril vasakule Karuse suunas. Sõita 12 kilomeetrit mööda Karuse-Kalli teed, kuni teeviit näitab “Tuhu matkarada” vasakule.

Varem on RMK, Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna ja arhitektuuribüroo b210 koostöös valminud vaatetorn VARI Emajõe Suursoos, ujuvsaun VALA ja ujuvobjekt VEETEE Soomaal ning metsakõlakojad RUUP Pähnis.

Foto: Päär Keedus

Admin - post author

No other information about this author.