Loading... (0%)

Euroopa Liidu toiduabi pakke hakatakse Lihulas jagama alates esmaspäevast

22 October 2015

Toidupank koostöös Sotsiaalministeeriumi ning kohalike omavalitsustega jagab ka selle aasta sügisel Euroopa Liidu toiduabi, mida on õigus saada augustis ja septembris toimetulekutoetust ja vajaduspõhist peretoetust taotlenud inimestel. Lihula vallas väljastatakse toiduabi 26. oktoobrist kuni 20. novembrini.

Kui puudub võimalus nimetatud ajavahemikus kaubale järele tulla, võib toiduabi välja võtmiseks volitada ametliku esindaja. Volitus peab sisaldama volitatava isiku isikukoodi. Mõlemal juhul väljastatakse kaup isikut tõendava dokumendi alusel. Volituse näidise leiate toidupanga kodulehelt.

Oluline teada

  • Üks komplekt toiduaineid kaalub 20 kg ning sisaldab: 2 tatart, 1 jahu, 1 pudruhelbeid, 1 riisi, 2 rosinaid, 2 rapsiõli, 2 suhkrut, 12 lihakonservi, 10 skumbriakonservi, 8 praetud räime marinaadis, 3 purgisuppi ja 4 šokolaadi. Toiduabile järele tulles tuleb kaasa võtta kogu komplekt (ei saa osade kaupa järel käia).
  • Ühe toiduabi komplekti kaasavõtmiseks tuleb kindlasti kaasa võtta kaks tugevat kotti.
  • Komplektide arv sõltub teie pere/leibkonna liikmete arvust, mille deklareerisite sotsiaaltöötajale siis, kui toimetulekutoetust taotlemas käisite. Kui teie pere saab enam kui ühe komplekti, palume kaasa võtta vastava arvu kotte.
    Näide
    5-liikmeline pere, kus kõigile on ette nähtud toiduabi saab viis komplekti toiduabi ehk 5 x 20= 100 kg.
    Seega vajalik vähemalt 5 x 2 = 10 kotti.
  • Kui on mitu komplekti, võib toiduabil mitu korda järel käia. Siiski ei tohiks unustada, et iga kord antakse teile kaasa 48 ühikust koosnev komplekt.

Kui loobute toiduabi saamise võimalusest või ei vaja seda, teavitage sellest palun Toidupanga esindajat (Kerttu Olõkainen, kerttu@toidupank.ee) või Lihula valla sotsiaaltöötajaid (Silva Nilb 47 24635, Kaidi Antsi 47 24634)

Samade inimeste poole võite pöörduda ka toiduabi puudutavate lisaküsimustega.

Täiendav info: www.toidupank.ee/euroabi

Admin - post author

No other information about this author.