Loading... (0%)

Lihula Eurovisioon pääses “Ettevõtliku kooli” edulugude konkursi finaali

21 October 2015

9 klass Rumeenia Foto ErakoguJärgmisel nädalal, 29. oktoobril, toimub Narvas Haridusfestival, kus antakse üle ka selleaastased üle-eestilise „Ettevõtliku Kooli“ edulugude „Õppimine on põnev“ konkursi preemiad. Riikliku konkursi nominentide hulka on jõudnud ka Lihula kevadine Euroopa noortenädal, mille raames toimus kooli suursündmus Lihula Eurovisioon.

Üle Eesti saadeti konkursile ligi 80 vahvat tegemist, kust maakondlikud esindajad valisid välja 35 parimat. Tänaseks on ka üle-eestiline žürii oma otsuse teinud.

Tasavägine võistlus

Läänemaalt laekus konkursile kuus tööd: Virtsu Kool  “Teised maad ja rahvad“, Haapsalu Linna Algkool  “Heategevuslikud üritused HLA-s”, Noarootsi Gümnaasium “Temaatilise luulekogu koostamine ja kujundamine. Arvustamine”, Taebla Lasteaed “Kuulutus-kuulutus!” ning Lihula Gümnaasium kahe töögga “Kodanikupäev” ja “Euroopa noortenädala ja Lihula Eurovisioon”.

Väga-väga tas1 klass Rootsi. Foto Erakoguavägises võistluses pääsesid üle-eestilisele konkursile maakonnast edasi Taebla Lasteaia ning kolme kooli (HLA, Lihula ja Noarootsi Gümnaasium) tööd.

Tutvu lugudega lähemalt edulugude maakondliku koordinaatori ja korraldaja Läänemaa Arenduskeskuse kodulehel.

Väärikas žürii ja selle aasta nominendid

Üle-eestilise konkursi 35 tööd hindas 16-liikmeline väärikas žürii, millesse kuulusid nii maavalitsuste, koolide kui ka “Ettevõtliku Kooli” partnerite esindajad. Meie maakonda esindas Lääne Maavalitsuse arengu-ja planeeringuosakonna juhataja Merle Mäesalu. Teiste liikmete kohta leiab infot SIIT.

ohtujuhid Eliise Tiidussalu ja Roger Tibar Foto ErakoguKa selles nimekirjas on rebimine väga tihe. Seda suurem rõõm on teatada, et Taebla Lasteaia “Kuulutus-kuulutus” ning Lihula Gümnaasiumi “Eurovisioon” on nimetatud selle aasta nominentideks. Seega pöidlad pihku!

Kõigil nominentidel on Narvas toimuval Haridusfestivalil võimalus oma edulugu kõigile festivalil osalejatele tutvustada, nii et see on koht, kust inspiratsiooni ammutada ja kogemusi vahetada.

Huvilised saavad kaasa tulla

Haridusfestivali kava ja programm on üles ehitatud niimoodi, et tegevust jagub nii lastele, õpilastele, üliõpilastele, pedagoogidele, lastevanematele, koolijuhtidele kui ka niisama huvilistele.
Läänemaa Arenduskeskus on festivalile sõiduks tellinud bussi, millega ühiselt Ida-Virumaale sõita. Orienteeruv väljasõidu kellaaeg on 5:30 hommikul.
Lihula poolt on kontaktisikuks direktor Janar Sõber. Kuna tegemist on koolipäevaga, siis Lihula õpetajatel ning õpilastel, kes soovivad Haridusfestivalile kaasa minna, palutakse sellest Janarile teada anda:  direktor@lihula.edu.ee, 5648 0056.

Bussile registreerumine kuni 22.oktoobrini SIIN.
Haridusfestivalile registreerumine kuni 23.oktoobrini  Narva Kutseõppekeskuse kodulehel.

Lisainfo: Cynne Põldäär
56 214 386, cynne@lak.ee
Noorte ettevõtlikkuse projektijuhtLihula koolinoorte Eurovisioonil tehti ajalugu
GALERII: Värsked pildid ja täispikk video Lihula Eurovisioonist
Youtube’is olevad Lihula Eurovisiooni videoklipid


Kristi Märk
Fotod: Erakogu

Admin - post author

No other information about this author.