Loading... (0%)

Õnnetused ju ei hüüa tulles!

21 October 2015

Piret Seire, Lääne päästekeskuse ennetustöö büroo juhataja

Eelmine nädal oli üsna tuleõnnetusterohke. Kahjuks ei piirdunud need õnnetused vaid vara hävimisega, tuli võttis endaga igaveseks kaasa kahest eluhoone tulekahjust ka kolm inimelu.

Lisaks eelnimetatud traagilistele õnnetustele, leiame muu hulgas mitmeid selliseid juhtumeid nagu toidukõrbemine, vahelagede süttimine korstna läheduses, eramu katlamajast alguse saanud põleng, rasvapõleng kortermajas. Kõige tähelepanuväärsem on seejuures see, et kõiki neid õnnetusi oleks saanud lihtsate ja käepäraste vahenditega ära hoida.

Iga inimene peab ka ise panustama

Kõikidele õnnetustele sügavamalt otsa vaadates, tekib seos esimese lumega, mil juhtub liikluses palju õnnetusi. Tundub justkui, et lumeta ajal on kõik liiklejad unustanud selle, kuidas ilmastikuolud mõjutavad teedel ja tänavatel liikumist.
Sama asi on tuleohutusega. Ilmad on jälle muutunud kõledamaks ja niiskemaks, kütteperiood käimas ning tubased tegevused on saanud meelepärasemaks ja inimesed on seetõttu ka rohkem kodudes. Kütteperioodi saabudes on korstnapühkijad ahjud, pliidid ja korstnad üle kontrollinud ja justkui tekib tunne, et tuld teha on ohutu.
Aga siiski, ainult korstnapühkija akt ei garanteeri meile sajaprotsendilist kindlust. Iga inimene peab ka ise panustama enda, pere ja kodu ohutusse.

Kodu tuleohutuse test ja suitsuandur

Olukord meie kodudes on viimase kümnendi jooksul muutunud küll oluliselt paremaks, kuid siiski juhtub aastas kümneid ja kümneid õnnetusi, milles hukkub või saab vigastada inimene. Vähim, mida teha saate, on mõelda enda kodusele tuleohutusele ning kontrollida seda veebipõhise testiga.

Internetileheküljel kodu tuleohutuks küsitakse teie käest lihtsaid küsimusi, mis kõik puudutavad kodust tuleohutust ning samas annab test ka kohe vastuse, mida teha, kui on puudusi.

Aga enne kui lähete testi tegema, palun kontrollige kohe, nüüd ja praegu, kas teie suitsuandur on tolmust puhas ja töökorras. Suitsuandur on teie kiireim ja odavaim elupäästja, avastades tulekahju enne kui leegid on juba jõudnud katuseräästasse. Mõelge, millega te riskite ja kas see on seda väärt.

Piret Seire
Lääne päästekeskuse ennetustöö büroo juhataja

 

Admin - post author

No other information about this author.