Loading... (0%)

Kirbla rahvamajja soetati tänu kohaliku omaalgatuse programmile õhksoojuspump

21 February 2018

Hoolimata sellest, et Kirbla külaselts ei ole kahel aastal saanud rahvamaja ehituseks LEADER programmist raha, oleme annetuste, ürituste korraldamise, heategevuslike kohvikute ja õnneloosidega kogunud raha, et oma jõududega ehitada ja soojakindlaks muuta väike saal.

Saali seinad ja lagi said soojustatud enne 17. detsembril Kirbla rahvamajas toimunud jõuluturgu. Ruumis on veel betoonpõrand ning viimistlus tegemata.

2016. aasta detsembris sai valmis köögiruum, mille ehitamiseks kasutasime meile Sotsiaaldemokraatliku erakonna poolt eraldatud niinimetatud katuseraha ning kevadel ühinesime Matsalu Veevärgiga, misjärel seisime järgmise probleemi ees. Selleks, et rahvamaja tualettides ja köögis ei külmuks vesi ära, tuli ruumid hoida soojas, kuid selleks puudus meil küttekeha.

Kohaliku omaalgatuse programmi sügisene taotlusvoor lähenes ning seetõttu otsustasime kirjutada projekti Kirbla rahvamajja õhksoojuspumba ostmiseks. Meie õnneks toetuse taotlus rahuldati ja õhksoojuspump sai enne jõule ka paigaldatud.

Tänu soojale saalile oleme koos külarahvaga rahvamajas vastu võtnud uut aastat, kaks korda on koos käinud kokandusring, noored on teinud oma koosviibimise ning mängitud on koroonat.

23. veebruaril tähistame rahvamajas Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.

Kuigi meil oli kaks aastat tagasi veel unistus, et rahvamaja saab Eesti Vabariigi 100 ja küla 500 aastapäevaks päris valmis, ei ole me unistus täitunud aga kuidagi peab edasi minema, sest maja ei saa pooleli jääda.

Head Vabariigi 100 aastapäeva kõigile Kirbla külaseltsi poolt.

 

Tiiu Aasrand,
Kirbla külaseltsi liige

Admin - post author

No other information about this author.