Loading... (0%)

Kümne parima kodumaise ettevõtte hulka valitud Greencube sihib rahvusvahelisi turge

31 January 2017

Oktoobris Lihulasse laienenud väikemajade ehitusega tegeleval ettevõttel Greencube OÜ on toimetamisi tõusujoones: lisaks sellele, et nende kärgmajade idee pääses Ajujahi TOP 30 hulka, on välisministeerium koostöös Tehnopoliga viinud nende Hexagoni idee rahvusvahelisele tasandile ning ühtlasi valiti nad hiljuti kümne parima kodumaise ettevõtte hulka.

Aasta alguses liitus Greencube OÜ sihtasutusega Tallinna Teaduspark Tehnopol. Initsiaatoriks oli ettevõte omaniku Henri Bekmanni sõnul Tehnopol ise. “Nad nägid meis innovatiivset ettevõtet, kellele suudavad pakkuda veelgi lisaväärtust kiiremaks arenguks,” selgitas Henri, “täna oleme koostööga väga rahul, sest erinevaid koolitusi ja kontakte on sealt juba selle lühikese ajaga tulnud rohkem kui arvata oskaks.”

Hexagoni idee rahvusvahelisel tasandil

Tehnopol on Eesti Välisministeeriumiga loonud koostöösideme ÜRO ning selle sidus- ja allorganisatsioonidega nagu Punane Rist ja programm Global Humanitarion Lab (GHL), et aidata Eesti ettevõtetel süsteemile paremini ligi pääseda. Kuna ÜRO ja Punase Risti juures asub palju programme, millest erasektor tihti teadlik ei ole, tegutsebki Tehnopol justkui “tõlgina”, et need võimalused Eesti ettevõteteni tuua.

Jaanuaris edastasidki Greencube-i meeskond koostöös Tenopoli ja välisministeeriumiga kärgmajade ehk Hexagoni tutvustused GHL-i partneritele hindamiseks. “Seda, kas projekt päädib ka koostööga, kuuleme ilmselt juba märtsis,” selgitas Henri Bekmann.

Võimalik koostöö militaarsektoris

Välisministeerium pole ainuke, kes Hexagonide vastu huvi tunneb. Militaarsektoris tegutsev ettevõte Milrem AS ning Kaitsetööstusliit soovivad koostöös Greencube OÜ-ga välja töötada majamudelit, mis oleks mõeldud militaarsektorisse. Pühapäeval külastas majatehast Marek Strandberg, kes tutvustas Henrile erikangast ning arutas võimalikku koostööd.

“Kohtumine kulges vägagi ootuspäraselt. Leidsime mitmeid erinevaid lahendusi, kuidas koostööd teha ja milliseid variante on võimalik üldse välja töötada ja pakkuda. Uuel nädalal ootab ees kohtumine Eesti Kaitsetööstusliidu esindajatega. Vaatame, mis sealt tuleb,” oli Greebcube´i juht lootusrikas.

Üks kümnest parimast kodumaisest ettevõttest

Lisaks võimalikele koostööle militaar- ja humanitaarsektorites valiti Greencube OÜ hiljuti ka kümne parima kodumaise ettevõte hulka.

Nimelt on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) koos üleeuroopalise innovatsiooniorganisatsioonide võrgustikuga TAFTIE otsimas võimalusi, kuidas aidata EAS-i klientidel rohkem investeeringuid kaasata, ettevõtjate kontaktvõrgustikke laiendada, kiiremini kasvada ja rahvusvaheliselt silma paista.

EAS-i partnerid Prantsusmaalt on loonud just eelnimetatud kitsaskohtade lahendamise eesmärgil veebiplatvormi EuroQuity.com. TAFTIE on omakorda loonud EuroQuity platvormile oma kogukonna: TAFTIE High Potential, kuhu kaasatakse igast liikmesriigist kuni 10 valitud ettevõtet.

Idee on pakkuda uuenduslikele, ambitsioonikatele ja kiiresti kasvavatele ettevõtetele võimalust liituda TAFTIE High Potential kogukonnaga EuroQuity veebiplatvormil, et saada Euroopas nähtavamaks, et saada parem juurdepääs investeeringutele ja leida uusi äripartnereid.

“Täna pole see tunnustus meie tööd veel otseselt mõjutanud. Investorite poolt on siiski huvi olnud, ent läbirääkimised on pigem põgusad ning kokkulepeteni pole jõutud, kuid elame-näeme,” oli Henri optimistlik.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Fotod: Kaja Sarrapik

 

Samal teemal varem:
GreenCube meeskond pääses Ajujahil TOP30 hulka
Lihulasse laienenud ettevõtte GreenCube meeskond pääses Ajujahil TOP100 hulka
Moodulmaju tootev ettevõte Greencube laienes Lihulasse
Lihulas avatud tööriistarent – kes, mis ja kuidas?

Admin - post author

No other information about this author.