Loading... (0%)

Lihula linna kütteperiood algab tänavu kõikide eelduste kohaselt 8. oktoobril

04 October 2017

Lihula linna soojustrassi rekonstrueerimistööde alguse viibimise ning torustiku tarnijapoolse eksimuse tõttu algab tänavu kütteperiood kõikide eelduste kohaselt pühapäeval, 8. oktoobril. 

“Käesoleval aasta suvel väljakuulutatud Lihula linna soojustrassi rekonstrueerimise riigihange tuli tühistada, kuna selle maksumus oli pea 30% suurem algselt plaanitust,” selgitas projektijuht Tiiu Ellerma, “Viisime projekti sisse muudatused ning kuulutasime välja uue hanke, mis osutus edukaks. Ehitajaga sõlmisime lepingu augustis lõpus ning ehitustööd algasid septembris. Esimese lõigu valmimise tähtaeg oli planeeritud 1. oktoobriks.”

Ehitusfirmale vajaliku torustiku tarnijapoolse viivituse tõttu saadeti aga kolm sõlmkohta vähem, mille tõttu käesoleva aasta 1. oktoobriks planeeritud kütteperioodi algus viibis. Kuivõrd Eestis vajalikke sõlmühendusi saada polnud, telliti need välismaalt ning kõikide eelduste kohaselt jõuavad need ehitaja kätte homme, mil neid paigaldatakse ning alustatakse esimese surveprooviga. Kui see osutub edukaks, alustatakse kütteperioodiga juba sel pühapäeval, 8. oktoobril.

Vaatamata asjaloode ebameeldivale kokkulangemisele võime siiski tõdeda, et kütteperioodi algusega oleme graafikus – ka eelnevatel aastatel on Lihulas alanud kütteperiood oktoobri esimesel nädalal, nagu ka tänavu.

 

Admin - post author

No other information about this author.