Loading... (0%)

Lihula videovalvesüsteem toimib hästi ning on end igati õigustanud

03 February 2017

2016. aasta sügisel paigaldas OÜ ProDigi Lihula Vallavalitsuse tellimusel avaliku korra tagamise eesmärgil linna territooriumile 12 turvakaamerast koosneva videovalvesüsteemi. Kaamerate vaateväljas on kõik olulised sissesõiduteed, ülekäigurajad, tähtsamad parklad ja bussipeatused.

Lihula videovalvesüsteem koosneb viiest pöörd (joonisel lillad) – ja seitsmest fikseeritud objektiiviga turvakaamerast (joonisel punased) ning nende asukohad on näha juuresoleval kaardil.

Süsteemi üheks suurimaks tugevuseks on fiiberoptiline andmesidevõrk, mille kaudu transporditakse kõrgekvaliteedilist (full HD) videot salvestisse, ühtlasi on tagatud vajalik ressurss ka järgmise põlvkonna seadmetele (4K jne).

Salvestavad hästi ka pimedas

Valgel ajal on kaamerate tööraadiuseks ligikaudu 300m, kuid märkimisväärne on kaamerate pimedavõimekus, mis tähendab, et ka tänavavalgustuse puudumisel on autode numbrid loetavad ja inimesi lihtne tuvastada.

Salvesti paikneb turvalises serveriruumis ja talletab ühe kuu jagu sündmusi, mille vaatamise õigused on Vallavalitsuse määrusega rangelt piiratud, info on kättesaadav näiteks Politsei- ja Piirivalveametile. Tänaseks on uus süsteem end korduvalt õigustanud ja aidanud lahendada erinevaid juhtumeid, alates avaliku korra rikkumistest liiklusõnnetuseni.

„Turvaline Lihula, videovalvesüsteemi paigaldamine” projekt sai siseministeeriumi  kogukondliku turvalisuse 2015. aasta toetusvoorust positiivse rahastusotsuse summas 15 562 eurot. Lihula vallavalitsuse omaosalus oli 10%, mis tegi projekti kogumaksumuseks 17 291,81 eurot.


Artikkel ilmus ka Lihula Teataja viimases paberlehes

Päise foto: Kristina Kukk

Admin - post author

No other information about this author.