Loading... (0%)

Mullihotell püstitatakse sel aastal Kirbla astangule

03 July 2015

Sel nädalavahetusel algavad ettevalmistustööd, et püstitada Matsalu rahvuspargis asuvale Kirbla astangule Mullihotell, mille näol on tegemist unikaalse ja läbipaistva luksustelgiga, mis jääb Kirblasse terveks suvehooajaks.
Astangult avaneb kaunis vaade Kasari luhale, mis on üks Euroopa suuremaid säilinud lageluhtasid, suurusega ligemale 4000ha.


Tähelepanu tõmbav, kuid lihtne kontseptsioon

Ühelt poolt on tegemist BB528844_320801431343958_194568409_nC uudistesse välja jõudnud silmatorkava ja kergelt uudiskünnist ületava kontseptsiooniga, kuid teisalt on see väike ja lihtne asjakene, mis võib sisuliselt paikneda kus iganes, vajades enda eksistentsiks vaid elektrit ning mis kõige olulisem, ilusat vaadet, mis läbipaistvast mullist avaneb.

Üks peamisi atraktsioone, taevas, on olemas igas kohas: „Mullihotellil on rõõm teatada, et sel hooajal saate voodis lamades tähistaevast nautida Matsalu rahvuspargis,” seisab selle hooaja tutvustuses.


Vaadelda loodust ja kuulata linnuhääli

20150530_165947Mulli jaoks on see esimene aasta paikneda muust asustusest eraldi, selle tulemusel on mugavusi vähem, kuid elamusi jällegi selle võrra rohkem näiteks asub Mulli jaoks eraldatud territoorium keset karjamaad. Teisaldatav tualett ning kätepesujaam on täiesti olemas, kuid duši all käia ei saa.

Kõnealuses piirkonnas, Kirbla pangal, paikneb ühtlasi linnuteadlasele Eerik Kumarile (1912-1984) püstitatud mälestuskivi, millel seisab: „Lindude kevadhääled ei andnud poisile rahu ja sagedasti hiilis ta luhale, et seal tundide kaupa vaadelda loodust ja kuulata linnuhääli“.

Niivõrd unikaalne asukoht on üks põhjusi, miks sel aastal kasutatakse mulli lisaks majutuse pakkumisele ka ürituste korraldamiseks. Mõistagi oli kogu seesuguse ettevõtmise jaoks vajalik Keskkonnaameti luba ja kooskõlastus.


Sotsiaalne ettevõtlus

579328_535881916502574_940924861_nTeine asi, mis sel aastal teistmoodi, on see, et Mulli tegevus on tihedalt seotud sotsiaalse ettevõtlusega, mis tähendab, et piirkonda lisaväärtust loovate sündmuste korraldamiseks on võimalik Mulli TASUTA kasutada. Kui ööbimiseks on see mõeldud kahele inimesele, siis ürituste jaoks mahutab Mull kuni kümmekond inimest.

“Sotsiaalne ettevõtlus, kodanikualgatus, kaugtöökeskus – need on märksõnad, mis mulle hingelähedased ja millest praegu palju räägitakse. Mullihotelli projektiga soovime nihutada piire ja näha, kui kaugele on võimalik läbi ristturunduse ning erinevate osapoolte kaasamise jõuda,” väljendas OÜ Mullihotelli omanik Ermil Miggur, kes on samas ka Lihula vallasekretär, oma mõtet ja motivatsiooni selle ettevõtmise taga. „Idee on anda kõigile, kes tahavad ja näevad Mullihotelli näol võimalust oma mõtteid teostada, selleks võimalus.”

Seesuguse algatuse eesmärgiks on koostöös Keskkonnaameti, Lihula valla ja Kirbla küla elanikega esile tuua ning väärtustada piirkonna kultuuripärandit ja tutvustada Läänemaad kui luhtade ja niitude maad.


Videovalve ja unikaalne kaugtöökontor

523476_339447722812662_391819188_nKolmas nüanss, mis Mulli selle hooaja eelneva kolme aastaga võrreldes täiesti teistsuguseks muudab, on koostöö kohaliku ettevõttega ProDigi, kes hoolitseb videovalve ning mulli tehnilise võimekuse eest.

„IT-ettevõtte jaoks on Mulli näol tegemist tehniliselt põneva väljakutsega, mille sotsiaalmajanduslikku kasu Läänemaa piirkonnale on raske alahinnata,” ütles ProDigi juhatuse liige Markko Salm. „Soovi korral saab pinda kasutada kaugtöökontorina, plaanime selleks tarbeks tuua kohale kiire internetiühenduse.”

ProDigi hoolitseb ühtlasi ka selle eest, et Mullini, mis asub muust asustusest umbes poole kilomeetri kaugusel, jõuaks elekter, paigaldades selleks spetsiaalse kaabli. Samas, vaatamata Mulli tehnilisele võimekusele ja võimalustele, tänu millele kehtib lause “tööta, kust iganes”, jääb ka selle hooaja põhisõnumiks siiski loodus, linnud, tähistaevas ning rahu ja vaikus.

20150701_220916

Heini Heinlaid, Markko Salm ja Ermil Miggur

 

Tänuväärne foto- ja videomaterjal

401899_309735112450590_1507012757_nKindlasti on suureks lisaväärtuseks, millest võidab terve Lihula vald, Mulliga seoses tekkiv foto- ja videomaterjal. Ühelt poolt on ses osas abiks fotograafid ja teleajakirjanikud, kuna meedia huvi on suur. Teisalt on Mulli meeskonnal plaanis seda materjali ka ise toota ning selleks on kaasatud Lihula Gümnaasiumi vilistlane, praegune Tartu Ülikooli ajakirjandustudeng Heini Heinlaid, kes tegeleb ka filmindusega ja on aidanud nii mõnelgi ettevõtmisel silma paista. Tema viimasteks töödeks on olnud Reality Rave’i videoklipp ja kogu Lihula Eurovisiooni produktsioon ning teostus.

 

Koostööle avatud

548965_320801611343940_2142756637_nJuba praegu, kui Mull pole veel isegi üleval, on inimeste hulk, kes selle ideega haakunud ning kaasa mõtlemas, iga päevaga kasvamas. Lisaks on algusest peale koostööd tehtud Keskkonnakaitseameti, Kirbla OÜ, Kirbla külaseltsi ning Lihula vallaga.

„Kirbla astang on piirkond, mis paljudel kohalikel, külalistest rääkimata, avastamata, kuid mille näol on tegemist ühe Lihula valla omanäoliseima paigaga,” ütles Lihula valla info- ja arenguspetsialist Kristi Märk. „Matsalu rahvuspargi, siinse imetabase looduse ja tähelepanu tõmbava Mulli kooslus loob suurepärased eeldused, mille abil seda piirkonda laiemale avalikkusele tutvustada ja inimeste keskkonnaalast teadlikkust tõsta,” lisas Kristi.

Mullihotelli omanik Ermil Miggur julgustab kaasa mõtlema: „Aitäh kõigile, kes on juba praegu kampa löönud ning tere tulemast neile, keda see teema kuidagi kõnetab.” Lõpetuseks kinnitab Ermil, et ükski idee pole liiga hullumeelne ja hea meelega kuulab Mulli meeskond ära kõik pakkumised.

20150702_232355

Kohtumiseni Kirbla astangul, kust muuhulgas avaneb maagiline vaade õhtusele päikeseloojangule!

Mullihotelli varasemate hooaegade lisainfo:
Eesti esimene mullihotell meelitab maaläheduse ja ekstreemsusega
Mullihotell kolis Saaremaale
BBC video: Inside Estonia’s see-through inflatable bubble hotel

 

Admin - post author

No other information about this author.