Loading... (0%)

Oidrema küla liitus Naabrivalve piirkonnaga

11 May 2018

Naabrivalve sektori loomise mõte on meil külas olnud juba pikemat aega. Omal moel on tegelikult naabrivalve pidevalt töös – suletud sotsiaalmeedia grupis jagatakse omavahel informatsiooni võõrastest autodest või kahtlastest inimestest. Seepärast tunduski, et võiksime samahästi asja niiöelda ametlikuks teha.

28. aprillil toimus Oidrema külakeskuses turvalise kogukonna päev, kus lisaks lepingu allkirjastamisele, tutvustati kõikidele huvilistele ka Naabrivalve põhimõtteid ja jagati nõuandeid kuidas vähendada turvariske väikeses asulas. Noosoopolitseiniku Karmen Raud eestvedamisel lahendasid lapsed murdvarguse juhtumit ning päeva lõpuks rääkis isiklikust enesekaitsest Filipiinidelt pärit võitluskunsti pekiti-tirsia kali treener Vladimir Sillaste. Viimases õpitoas said kõik osalised ka ise käelihased tööle panna ja mõnd enesekaitsevõtet harjutada.

Naabrivalve piirkonnaga liitunud kogukonnana saame edaspidi osa tasuta teavitusüritustes ja -koolitustest, kus jagatakse nõuandeid ja aidatakse turvariske vähendada. Suur asi on juba see, et Naabrivalvega liitudes saime 4 suurt välisilti tänu millele väheneb võimalust, et keegi liiga uljalt plaaniks meie piirkonda pahandust tekitama tulla.

Tekst ja fotod: Maarja Pikkmets

Admin - post author

No other information about this author.