Loading... (0%)

Päästeamet: Kiirustage, kodanikud küttekolde omanikud, kiirustage!

06 September 2017

Sügis on jõudsalt ning pöördumatult lähenemas ja ilmad muutumas niiskemaks ning jahedamaks. See tähendab ka kütteperioodi kätte jõudmist ning küttekollete aktiivsemat kasutusele võtmist.

Päästjad on saanud esimesed väljakutsed tahmapõlengutele, mis kahjuks näitab, et suveperioodi ei ole kasutatud otstarbekalt ja korstnapühkija ei ole küttekoldeid hooldama kutsutud. Nüüd on tagumine aeg seda veel teha.

Tõenäosus korstnapühkija saada enda kodu turvalisust kontrollima lähima paari nädala jooksul langeb iga tunniga. Sügis on olnud läbi aegade nendel meestel töö kõrghetk ja hilinejad peavad ootama oma järge ligi kuu või enam. See aga tähendab, et puhastamata küttekoldes võib tekkida tahmapõleng ja tõenäosus, et  riskite kogu oma varaga, väga suur. Infot korstnapühkijate ning kontaktandmeid saate küsida päästeala infotelefonil 1524. Seega- kiirustage, kodanikud küttekollete omanikud, kiirustage!

Kel aga korstnapühkija juba käinud ja lõõrid puhtaks tehtud, siit teile mõned soovitused. Kui küttekollet ei ole pikemat aega kasutatud, ärge laduge esimesel kütmisel ahju- või pliidikollet kohe pilgeni puid täis. Esialgu pange väike kogus pilpaid või paberit, et küttekolde käigud ja korsten üles soojendada. Nii tagate, et esimesel kütmisel „ei aja ahi suitsu sisse“. Kui pliidil on kaks siibrit –„suvine“ ja „talvine“, siis tehke mõlemad alguses lahti. Ja veel, küttekollete siibritel on kaks asendit, kas kinni või lahti, tõmmet reguleeritakse küttekolde õhuvõtu avadega, mitte siibritega.

 

Sooja tuba soovides,

Indrek Laanepõld
Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo juhataja

Admin - post author

No other information about this author.