Loading... (0%)

Oktoobris alustab tegevust Massu Ratsaspordikool

03 October 2017

Aastast 2012 tegutsenud Massu Ratsaklubi alustab oma kuuendat tegevusaastat veidi teisiti avades 1. oktoobrist ratsaspordikooli. Ratsutamise õppekavaga huvikoole on nüüdsest Eestis kokku 10, millest üks asub tulevases Lääneranna vallas.

Massu Ratsaklubi ühendab endas perekond Reinmaa ja Ann Meriste-White´i ühiseid jõupingutusi, et pakkuda ümbruskonna lastele ja täiskasvanutele võimalust harrastada ratsutamist. Seda on nad järjepidevalt teinud nüüdseks juba 5 aastat.

„Oma kuuendat tegevusaastat alustame me veidi teisiti, muutes treeningute toimumise korrapärasemaks ning lisades juurde ka teoreetilise õppe ja üldfüüsilise ettevalmistuse,“ selgitas Massu Ratsakooli juhataja Kristi-Carolina Reinmaa.

Huvikooli loomise mõte tiksus Kristi-Carolina sõnul tema peas juba paar aastat: „Nüüd oli õige aeg unistus ka täide viia. Olime jõudnud oma tegemistega sellesse hetke, kui peaks astuma sammukese edasi, seda enam, et kõik eeldused olid täidetud: treenerid, õpilased, hobused ja ratsakompleks oli omast käest võtta.“ Nii asutatigi Massu Ratsaspordikool, mis sai Haridus- ja Teadusministeeriumilt koolitusloa käesoleva aasta mais.

Õppekavas teooria ja üldfüüsiline ettevalmistus

Tänu huvikooli loomisele muutub paremuse poole nii mõndagi:

  • lapsed õpivad ratsutamist õppekava alusel, kus on nii praktilised kui teoreetilised ratsutamistunnid. Lisaks ka üldfüüsiline ettevalmistus, kus tegeletakse ka muude sportlike tegevustega (nt veekeskuste ja seiklusparkide külastamine, ratsalaagrid jpm)
  • lapsevanem saab tulumaksutagastust makstud õppetasult
  • laps saab kooli lõpetades tunnistuse
  • laps saab liikuda osaliselt tasuta transpordiga kodu ja trenni vahet

Tasuta transport

Massu Ratsaspordikooliga on sel sügisel liitunud juba mitmed uued õpilased. Siiski on Kristi-Carolina sõnul veel mitu vaba kohta esmaspäeval, teisipäeval ja neljapäeval kell 14.00 ja 15.00.

„Oleme loonud ka transpordigraafiku, et lapsed saaksid liigelda Massu ja kodu vahet lihtsamalt,“ selgitas Kristi-Carolina ning lisas, et transport on tasuta.

Uus tall

Lisaks huvikooli algatamisele sai suve jooksul LEADER-toetusega renoveeritud uus tall, mis  lahendas Massu mõisa tall-tõllakuuris tekkinud ruumikitsikuse.

Uues tallis on lastele mõeldud suured ja avarad soojad ruumid, samuti said hobused palju ruumikamatesse ja mugavamatesse oludesse. Uue talli suur pluss on ka asukoht, mis on nüüd ratsakompeksis sees, maneeži ja ratsaplatside vahetus läheduses.

„Uuest tallist trenni minna on hoopis teine tunne,“ rääkis Kristi-Carolina, „Seda on laste ja treenerite rõõmsatest nägudest selgelt näha. Me kõik oleme selle soojust ja mugavust pakkuva hoone üle väga rõõmsad.“

Kuna suurim rõõm on jagatud rõõm, on kõik ratsaspordihuvilised oodatud uue talli avapeole, mis toimub 12. oktoobril kell 17–20.

Avapeo kava:

17.00 – 20.00 Avatud uksed kõigis ratsakompleksi hoonetes ja kaetud kohvilaud
17.30 – 17.40 Kadrill – suurel ratsaväljakul ja uue talli pidulik avamine
18.00 – 19.00 Ponijalutus lastele maneežis

 

Trennide ja transpordigraafiku ajad on leitavad siit.

Ratsaspordihuvilised saavad lisainfot Kristi-Carolina Reinmaalt: kristi-carolinareinmaa@hotmail.com või +372 528 3434

 


Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Fotod: Kristi-Carolina Reinmaa

Admin - post author

No other information about this author.