Loading... (0%)

Stefan-Lauri Mölder saavutas kreeka-rooma maadlusvõistlustel Hyvinkää open 2018 esikoha

13 March 2018

10. märtsil, Kristjan Palusalu 110 sünniaastapäeval osales Lääneranna valla noorsportlane Stefan-Lauri Mölder Soomes toimunud kreeka-rooma maadlusvõistlustel ning saavutas oma kaalukategoorias esikoha.

Soomes Hyvinkää linnas toimunud maadlusvõistlustel osales ühtekokku 57 noormeest ja 2 tütarlast. Ainsa Eesti klubi esindajana võistles RJK Leola kasvandik Stefan-Lauri Mölder, kes saavutas 13 aastaste vanuseklassis ning kuni 50kg kaalukategoorias esikoha. Lisaks teenis noormees võistluse parima maadleja tiitli.

“Suurim tunnustus minu jaoks oli see, et Stefan jäi oma maadlusega just täiesti võõrastele treeneritele ning korraldajatele silma, kes meie noore turniiri parimaks maadlejaks valisid. Ise ma ju tean et ta on tubli, aga just see teiste tunnustus mõjus,” ütles treener Janar Sõber.

Fotod: Inkeri Mölder

Kristjan Palusalu sündis 10. märtsil 1908 aastal Läänemaal Saulepi vallas Varemurru külas Looritsa talus (praegu Pärnumaa, Lääneranna vald, Rädi küla; alles on vaid talukoht). Kristjan Palusalu (aastani 1935 Kristjan Trossmann) oli eesti maadleja, olümpiavõitja Berliinis 1936 nii kreeka-rooma kui ka vabamaadluse raskekaalus, Euroopa meister 1937 kreeka-rooma maadluse raskekaalus, 12-kordne Eesti meister.

 

 

Kristina Kukk,
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

Admin - post author

No other information about this author.