Loading... (0%)

Ehitades kirikut, ehitame iseennast

15 December 2017

Möödunud aastaringile tagasi vaadates peab tõdema, et Looja õnnistuse toel on kõik korda läinud. Toiminud on kõik see tavapärane, mis eelnevatelgi aastatel on olnud. Samas oli ka parasjagu uut ja põnevat.  

Eks see nii ju on, et üheltpoolt on kiriku roll alal hoida püsivaid aegumatuid väärtusi ja samas teisalt elab ka kogudus muutuvas maailmas, mis esitab uusi väljakutseid ja pakub uusi võimalusi.

Traditsiooniliselt oli meil rõõm uut aastat alustada Lihula koguduste ühiste jumalateenistustega jaanuarikuus. Seekord pidasime neid Muusikakooli saalis. Esimesel teenistusel tõid Lihula rahvale muusikalist külakosti „Reinaru vennad” Lääne-Nigulast, ning Joel Reinaru pidas ka paljudele noortele hingeläinud sütitava jutluse.

Aasta algul valisime kogudusele uued juhtorganid. Kogudus ajab oma ajatut asja siin ajalikus maises maailmas. See nõuab erinevate annetega inimeste panustamist. Suur tänu kõigile neile, kes järgmiseks neljaks aastaks selle vastutuse enda kanda võtsid!

Nagu ikka, tõid suvel Lihula muusikapäevad kirikusse ka mitu suurepärast kontserti.  

Igal pühapäeval olid meie pühakoja uksed jätkuvalt palvelistele avatud ja ka Issanda õnnistuse otsijaid jagus igale teenistusele.

Aga nagu öeldud, pakub iga aasta siin ilmas meile ka midagi uut. Nii täitus kirikuaed ühel kaunil maikuu päeval mundris politseiametnikega. Toimumas polnud aga midagi kriminaalset, vaid koostöös Lääne politseiprefektuuriga pidasime emadepäeva. Aga sellest räägib juba pikemalt teine lugu.

Väga oluline ettevõtmine koguduse jaoks oli kiriku käärkambri remont, mille tulemusena sai sellest hubane soe talvekirik. Seintel sai tehtud krohviparandused ja värvimistööd, remonditud sai küttekolle ning korsten. Väikese koguduse jaoks oli nende tööde oma jõududega tegemine suur asi. Kogudus sai üheltpoolt endale sobiva suurusega toimiva kooskäimiskoha, aga teisalt on kiriku ehitamine alati midagi enamat, kui füüsiline kivide ladumine. Kirikut ehitades (ja parandades) ehitame ka iseend Looja näo järgi loodud inimesena.  

Tähistame jätkuvalt Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva ja olgu siis see valminud palvekamber ja sealt tõusvad palved meie väike kingitus Eesti isamaale!

Jõuluõhtuks kütame kiriku taas soojaks ja kohtume taas!

Tänud kõigile headele kaastöölistele ja annetajatele, kelle toel võime julgelt uue aasta radadele vastu minna!

 

Kaido Saak,
Lihula koguduse õpetaja

Lihula Eliisabeti kiriku jõuluteenistused toimuvad jõuluõhtul, 24. detsembril kell 18 ja 1. jõulupühal, 25. detsembril kell 11.

 

Päise pilt: Olev Mihkelmaa

Admin - post author

No other information about this author.