Loading... (0%)

EV 100 juubelipidustused algavad juba tänavu aprillis

28 March 2017

2018. aastal tähistab Eesti Vabariik 100. sünnipäeva, kuid juubelipidustused algavad juba tänavu aprillis, kui möödub sada aastat eestlaste asuala ühendamisest ning kulmineeruvad 2020. aasta 2. veebruaril, mil täitub sada aastat Tartu rahu sõlmimisest.

Ühtlasi on hetkel avatud EV100 sünnipäevakingituste tegemiste taotlusvoor, kus ühte algatust toetatakse kuni 15 000 euroga. Taotluste esitamise tähtaeg on 25. aprill.

Eesti soovib oma sünnipäeva Sinuga koos tähistada. See on meie kõigi pidu ja selle meeldejääv tähistamine on meie kõigi teha.
Kui rikkalik ja huvitav saab olema kogu sünnipäevapidu, sõltub meie igaühe panusest,” on kirjas ka Eesti Vabariik 100 Facebooki-leheküljel.

Sünnipäeva puhul on kõige olulisem küsimus – mida kinkida sünnipäevalapsele?

Eestil on hea meel kingituste üle, mis pakuvad rõõmu ja rahulolu nii tegijatele kui ümberkaudsetele. Eestile kingituse tegemine on tegelikult kingituse tegemine meile kõigile. Sobivad sellised teod, ettevõtmised, sündmused, mis pakuvad rõõmu kaasmaalastele, muudavad nende elu paremaks ja rõõmsamaks ning loovad kindlama tuleviku meie lastele.  
Pole vahet, kui suur või väike on see kingitus, olulisem on see, et kingitus tuleb südamest ja loob mingi positiivse muutuse.

Nii on näiteks Eesti 60 Lions klubil oma 1300 liikmega kavas kinkida Eesti Vabariigi 100 juubeli ning maailma suurima heategevusorganisatsiooni 100. aastapäeva puhul Eesti rahvale 100 heateopinki (Lihula LC on oma pingi juba paigaldanud). Keila rühma kodutütred ja noored kotkad kingivad 100 oma kätega valmistatud pesakasti: tegemist on praktilise kingitusega, millest saab osa ka emake loodus.

Lihula vald soovib teha kingituse tammepargi rajamisega: aastaid tagasi lasteaia- ja koolilaste poolt tõrudest kasvama pandud puud, mis on vahepeal kasvanud väikesteks tammehakatisteks, ootavad endale toekamat kasvukohta. Meie päris oma tammik saab kaunistama Ristiku 18 kinnistut.

Siinkohal kutsume kõiki kaasteelisi ja organisatsioone korraldama Eesti Vabariigi 100. juubeli tähistamiseks suuremaid või väiksemaid sündmusi ning lisama neid ühisesse sünnipäeva kavasse, mille leiab aadressilt www.ev100.ee.

Toredat ja tähenduslikku sünnipäevapidu meile kõigile!

 

Admin - post author

No other information about this author.