Loading... (0%)

Lihulat külastas Misso delegatsioon

24 March 2017

Laupäeval, 18. märtsil võttis Lihula vallavalitsuse esindus mõisas vastu Misso rahvast, kes külastas Lihulat kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) projekti “Missomaa kogukonna turundusplaani koostamine” raames.

Kõnealuse projekti õppereisi üks organiseerijatest ning ühtlasi ka Maale Elama liikumise eestvedaja Ivika Nõgel mõtles Lihula peale kohe, kui nad seda väljasõitu planeerima hakkasid.

“Lihula on silma paistnud võimekusega kaasata kogukond oma valla turundamisse ja on tunda, et naudite koos tegutsemist,” kirjeldas Ivika Nõgel, miks nad sel ringreisil ka Lihulat külastada soovisid.

“Kaugemalt vaadates tunduvad asjad teistsugused ning sageli, ise millegi sees olles, ei märka ju nii mõndagi. Selline kogemuste jagamine loob uut väärtust. Kohtuda niivõrd ägedate tegijatega, kes pärit Eesti teise piiri äärest, on alati inspireeriv, ” ütles Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

Enne Lihulasse tulekut käis Misso rahvas Mulgimaal, Halliste vallas ning peale Lihulat suundus edasi Muhu saarele, eesmärgiga vahetada kogemuslugusid ning näha erinevaid praktikaid, et seejärel enda KOP projekti raames luua ühine arusaam sellest, milline on Missomaa nägu ja identiteet.

Misso 25-liikmelisse delegatsiooni kuulusid omavalitsuse esindajad, ettevõtjad ja ka kodanikud, kelle seas oli nii hiljuti maale kolinuid kui ka põliseid missokaid. Teise hulgas olid kohal ka Margus Timmo ning Nopri Talumeierei peremees Tiit Niilo: “Mulgimaa on peale Saaremaad, Setot  ja Kihnut neljandal kohal oma erilisuse poolest. Lihulas pole sellist erilisust, millega keksida. Teie trump on olnud inimeste väärtustamine ja kaasav lähenemine.”

 


Maale Elama liikumine, mille messil on kahel järjestikul aastal osalenud ka Lihula vald, on alguse saanud justnimelt Missomaa Tule maale kontseptsioonist.

Tänavu Maale Elama messi ei toimu, kuid Lihula vald seob Maale Elama temaatika ning meie piirkonna tutvustamise 29. juulil toimuva kohvikutepäevaga. Mullu tiitliga “Läänemaa atraktiiseim kodanikeühenduste tegu 2016” pärjatud sündmusel lõi korraldajatena kaasa üle 100 kohaliku inimese, kellest enamik on juba uut kohvikutepäeva ette valmistamas.

Maale Elama liikumise lisainfo koduleheküljelt ja Facebooki lehelt.

Tekst ja fotod:

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.