Loading... (0%)

Keskkonnaamet kutsub seiklusrajale liikuma ja õppima

13 April 2017

Keskkonnaamet kutsub kõiki huvilisi tähistama südamekuud ja rahvusvahelist õuesõppepäeva perioodil 14. aprill kuni 14. mai, et avastada oma maakonda ja kodulinna, kasutades selleks rakendust Avastusrada.

Üle Eesti on igas maakonnas avatud vähemalt üks virtuaalne rada, mis on läbitav nutiseadme abil. Rada läbides on võimalik end proovile panna ja saada uusi teadmisi kodulinna loodus- ning kultuuriobjektide kohta.

„Rajad sobivad hästi 6.-12. klassi õpilastele ja õpetajatele õuesõppetunni läbiviimiseks. Tänapäeval on nutitelefon pea igal õpilasel ja selle kasutamine õppetöös on muutunud igapäevaseks. Oleme õpetajatele koostanud ka eraldi juhendi, et neil oleks kergem tundi ette valmistada,“ sõnab Maris Kivistik, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja. “Kuid oodatud on kõik huvilised, kes tahavad liikuda ja õppida samal ajal!”

Läänemaal on avatud kaks nutirada:

 • Haapsalus Väiksel Viigil. Rajal on 19 kontrollpunkti ja see on läbitav umbes 45 minutiga.
 • Lihulas marsruudil Lihula-Penijõe-Lihula. Rajal on 14 kontrollpunkti ja see on läbitav maksimaalselt 1,5 tunniga.

Raja läbimiseks peab osalejal olema:

 • mobiiltelefon või tahvelarvuti (mis kasutab minimaalselt operatsioonisüsteemi iOS-versioon 8, Android 4.4 või Windows Phone 8.1)
 • mobiilne interneti ühendus (vähemalt 3 G kiirusel)
 • telefonis sisselülitatud GPS-moodul
 • e-posti aadress

Kuidas alustada:

 1. Mine lehele avastusrada.ee
 2. Vali LÄÄNE –> Keskkonnaamet Matsalu rahvuspargi keskus –> Liigu ja õpi Lihula-Penijõe Avastusrajal 2017 või Liigu ja õpi Haapsalu Avastusrajal 2017
 3. Vajuta MÄNGIMA
 4. Registreeri end mängu
 5. Vajuta lingile, mis saabub sinu e-postkasti
 6. Ja mis siis muud, kui rajale!

NB! Radasid läbides ole tähelepanelik ning järgi liikluseeskirju!

Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesena ja punktid punaste täppidena. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata uuesti lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub seal, kus ta pooleli jäi.

 

Toredat avastamist!

Admin - post author

No other information about this author.