Loading... (0%)

Kingi oma kogukonnale juubeliaastaks kihelkonnavärvides postkast

27 March 2018

Teeme Ära talgupäeva raames on tänavu võimalik Eesti 100. sünnipäeva tähistamiseks oma kogukonnale kinkida kihelkonnavärvides grupipostkast. Tasuta grupipostkastid kingib kogukondadele Omniva.

“Maapiirkondades levinud grupipostkastid on tihti kohaks, mida ühe ja sama piirkonna elanikud igapäevaselt külastavad. Tinglikult võib nimetada ka seda kogukonna keskuseks, sest tihtipeale asub samas kohas ka küla teadetetahvel,” lausus Omniva jaotusvõrgu juht Jaak Saar, kes kutsus kõiki külakogukondi oma postkaste üle vaatama. “Võiksime üheskoos kinkida oma kogukondadele kihelkonnavärvides grupipostkastid, mis kannavad kohalikku identiteeti ja muudavad avaliku ruumi rõõmsamaks. Kihelkonnavärvides varjualune kaitseb postkaste ilmastikuolude eest ja on ka silmale ilus vaadata,” rääkis Saar.

„Talgupäev toob kokku aktiivsed kogukondade liikmed, kes soovivad Eesti juubeliaastal oma kodukandi veelgi ilusamaks muuta,“ ütles Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Kihelkonnavärvide toomine külapilti on hea viis, kuidas valmistuda augustis toimuvaks suviseks peonädalaks,“ lisas Kasterpalu.

Selleks, et postkastitalgutest osa saada ja kogukonnale kihelkonnavärvides grupipostkast kinkida, peaks talgujuht oma talgud Teeme Ära lehel registreerima ning valitavaks talguliigiks “Postkastitalgud” märkima.

Grupipostkasti tellimiseks tuleb täita sooviavaldus Teeme Ära talguveebis: http://www.teemeara.ee/talgujuhile/postkastitalgud/telli.

Seejärel võetakse talgujuhiga ühendust, et leppida kokku, kuidas ja millal postkast üle antakse.


Loomulikult võib kogukond kokku leppida ka selle, et talgupäeva raames võetakse näiteks terves külas kasutusele spetsiaalselt sellele külale iseloomulikud ühesugused postkastid. “Omniva on rõõmuga abiks kavandite osas soovituste jagamiseks, et postkastid oleksid kõikidele tänapäevastele nõuetele vastavad ning ka igapäevaseks kasutamiseks praktilised ja mugavad,” lisas Saar.

Talgujuhid, kes panevad oma talgud kirja talguveebi, saavad ka tänavu talgute stardipaketi, kus on muuhulgas Eesti Rahva Muuseumi kuraatori Reet Piiri koostatud raamat “Eesti kihelkondade värvid”, mis on varustatud vajalike värvikoodidega, et igaüks võiks hõlpsasti leida vajaliku värvikombinatsioon kodukihelkonna värvidest.

Juubeliaastal toimuvale Teeme Ära talgupäevale registreerimine algas talguveebis 15. märtsil ning stardipakettide laialisaatmine ja talguliste kirjapanek saavad hoo sisse juba aprilli alguses. Selleks, et grupipostkast jõuaks talgupäevaks talgujuhini, tuleks oma postkastitalgutest teada anda hiljemalt 23. aprilliks. Talgupäev ise toimub maikuu esimesel laupäeval, 5. mail.

 

Mida veel teada postitalgutel osalemiseks:

  • Postkastialuse ehituseks leiad siit soovitusliku joonise.
  • Triipude laiused ja värvikoodid leiad raamatust „Eesti kihelkondade värvid
  • Triipude värvimise ideid ja värvimise õpetuse videoid saad vaadata Vivacolori kodulehelt.
  • Kihelkonnatriipude värvid saad osta ehituskauplustest üle Eesti. Bauhof paneb talgupaketti ka sooduskupongi, millega osta nii värve kui ka muid kaupu soodsamalt.

 

 

Päise pilt: Aron Urb

Admin - post author

No other information about this author.