Loading... (0%)

Lihula Teataja juures alustab koolilehe ajakirjanikest koosnev noortetoimetus

26 August 2015

Rahvusvahelisel noortepäeval usaldasime Lihula valla infokanalid koolilehe “Tikker” ajakirjanike hoolde. Katrin Veek (14), Svea Stahlman (15) ja Erik Mikkus (16) olid oma ülesannete kõrgusel ning see eksperiment kujunes kordades edukamaks, kui me eales oleksime julgenud loota.

Kuna koostöö noortetoimetusega klappis suurepäraselt ning koolilehe ajakirjanike huvi ja soov valla uudisportaali jaoks ka edaspidi kirjutada on suur, otsustasime Lihula Teataja juurde tekitada alalise noortetoimetuse.

Siinjuures on oluline märkida, et Lihula valla kogukonna ja uudisteportaal on avatud ka kõigile teistele kaasautoritele, kes tunnevad, et soovivad kuidagi kaasa lüüa, nii et andke endast julgelt märku.

Enne, kui meie noored ajakirjanikud asuvad uute teemade ja kirjatükkide juurde, vaatavad nad tagasi rahvusvahelisele noortepäevale, mille selle aasta fookuses oli noorte osalemine kogukonna tegemistes, ning kirjeldavad, mida see kogemus neile andis, sest just need muljed ja emotsioonid on peamine põhjus, miks seda koostööd jätkame.

 

Kui meil on teismelised, kes niimoodi mõtlevad ja kui noored on meie tulevik, mida nad kahtlemata on, siis meie tulevik on heades kätes ja helge.


Kristi Märk

Lihula Teataja toimetaja

NB! Lisaks minule on noortele nõu ja jõuga abiks Lihula Gümnaasiumi koolilehe tööd juhendav Valli Ost.

 


Mida noortepäeval Lihula Teataja uudistetoimetusse kuulumise kogemus mulle andis?

 

Katrin Veek (14)

Mida see mulle andis…mmm.. see andis mulle tegelikult nii palju! Kooli ajalehe Tikker toimetusse minnes ei osanud ma isegi unistada, et tänu sellele võib saada alguse üks uus ja suurem võimalus. Ma astusin sammu edasi ja sain olla Lihula Teatajas, midagi enneolematut. Mina, Katrin, see üks kolmest noorest, vau!!

Ma nägin, milline on ühe ajakirjaniku tavaline päev, mis kestab mõnikord päris kaua. See, kui istusime ninapidi koos veel ka kell 11 hilisõhtul ning ma polnud väga väsinud, vaid oleks veel kirjutanud ja juttu puhunud. Sama saab öelda ka selle kohta, kui lõpetasime kirjutamise lausa öösel ühest.

Tagasiside on olnud nii positiivne, mind on heade sõnadega üle kuhjatud ning mul on selle üle väga hea meel! Poleks iialgi uskunud, et see üks päev muudab meid tuntumateks ja võib nii palju muuta.

Lihula Teataja sai oma rekordarvu lugejaid!
Nii tore oli vahepeal silma peal hoida, palju meil vaatamisi on. Ma ei kirjuta selle pärast, et populaarsust koguda ja jälgida seda suurt lugejate arvu, vaid seepärast, et ma tahan ja saan.
Sain ennast proovile panna suuremalt, sain aru, milline on minu enda kirjutamisstiil, millised on minu head ja vead. Lisaks sain näha, kui palju tööd ja vaeva on ühe pisikese artikli taga.

Ma olen igatpidi võitnud ja midagi kahetseda mul pole. Mul on lihtsalt väga hea meel, et mind kaasati ja et vooluga kaasa läksin. Olen jälle ühe kogemuse võrra rikkam ning saan öelda, et olen väga õnnelik ja enda üle uhke.

Lisaks veel see, et ma õppisin tundma neid inimesi, kes on väga toredad ning kellega sa lihtsalt naerad ja naerad. Aitäh, Teile – Kristi, Svea ja Erik!

Loomulikult ei osanud ma enda seest neid tänusõnu ja mõtteid välja tuua, aga seda õiget emotsiooni ei saagi kuidagi sõnadesse panna. See on vahva mälestus, mida meelde tuletada, kuid nüüd usinasti uute artiklite kallale.

Aitäh!

 

Svea Stahlman (15)

See võimalus oli minu jaoks iseenda tohutu proovilepanek, millega ma võidukalt hakkama sain. See tõi välja minu head ja halvad küljed ning muidugi nägin ära asjad, mille kallal tuleb veel tööd teha.

Kuid minu enesekindlus kasvas ning kui nüüd öeldakse, et kirjuta Lihula Teatajasse või kuhugi mujale, siis ma ei kõhkleks hetkekski.

See päev võttis päris palju energiat, aga inimeste kaasaelamine, uue lugejate rekordi püstitamine ning kogu see positiivne tagasiside, mis nad andsid oli niiiiii südant soojendav ja andis meile tagasi selle energia, mis me neljakesi sellele võimalusele kulutasime.

Kõige rohkem hea meel on mul kahe asja üle: esimene asi on, et see ÜKS võimalus andis mulle edaspidiseks eluks sada uut võimalust, millest ma nädal aega enne noortepäeva poleks osanud unistadagi.

Teiseks asjaks on see, et mul oli võimalus teha midagi väga olulist, suurt ja enda jaoks arendavat ning õnneks haarasin sellest kahe käega kõvasti kinni ja ei kahetse midagi. Ma sain veeta ühe päeva, tegelikult kolm, ülitoredate inimestega, teha päris ajakirjaniku tööd, näha, kui suure vaevaga need artiklid tegelikult sünnivad ning kui kaua aega läheb nö artikli eetrisse laskmisega.

Sain endale tohutult suure mälestuste ja kogemuste pagasi.
AITÄH Teile Kristi, Katrin ja Erik selle ülilaheda päeva eest, mis oli täis nalja, rasket tööd ja head seltskonda!

 

Erik Mikkus (16)

Võimalus lüüa kaasa Lihula Teataja noortepäeva toimetuses oli miski, mille kirjeldamiseks ei jätku sõnu. See oli võimalus panna end proovile, kogeda midagi uut, saada enesekindlust, elada päev tõelise ajakirjanikuna.

Kuid lisaks kõigele sellele pani see mind ka mõistma seda, kui oluline on tegelikult oma sisetunnet usaldada – alles mõni päev enne rahvusvahelist noortepäeva tuli pakkumine kaasa lüüa Lihula Teataja toimetuses ning otsus tuli tõesti teha kiiresti ilma pikalt kaalutlemata.

Otsus anda enda panus selle päeva tegemistesse osutus millekski suuremaks kui oleksin arvanud. Kolm päeva tegutsemist sellise suure eesmärgi nimel olid huvitavad, põnevad, midagi täiesti uut ja enneolematut. Kolme toreda inimesega, Kristi, Katrini ja Sveaga, möödusid need päevad tegusalt ning nüüd võin neid pidada kõige kaasakiskuvamateks terve suve jooksul.
Selle kõige eest tänan teid südamest!

Kuid sellest enam andis see päev ja kogemus kindlustunnet, et Lihula vald on imeline koht, kus elada. Noortel on siin palju võimalusi kogukonna tegemistes kaasa lüüa ning mõne teise piirkonnaga võrreldes on tunda, et noorte arvamust ja häält siin kuulatakse.

Sellised tegemised inspireerivad tegijaid ja ka neid, kes tahaksid midagi teha, kuid pole veel saanud ega osanud. See, mis toimus 12. augustil, jättis maha suure positiivse jälje ning kindlasti suurendas arusaama, et noored ongi tulevik ning et kui midagi koos teha, saame hakkama millegi suurega, näiteks valla uudisteportaali uue lugejaterekordi püstitamisega.

See päev jääb mulle meelde kauaks koos kõigi emotsioonide, kogemuste, seikade ja inspireerivate hetkedega. Tänan sellise võimaluse eest taaskord kõiki, kes sel päeval noortepäeva toimetuses kaasa lõid ning ka kõiki neid, kes suure innuga uusi artikleid ootasid, lugesid ja tagasisidet andsid!

Aitäh!

 


Lihula noortetoimetuse kirjutatud artiklid

* Homsel noortepäeval on Lihula valla infokanalid koolilehe ajakirjanike päralt
* Hakkab peale, Lihula valla infot edastame täna meie!
* Aukartus ja inspiratsioon – minu elu parimad seitse aastat
* Lihula noored osalesid rahvusvahelises GLOBE suvelaagris
* Liivaterasid täis rand
* “Behind the scenes” ehk meie tänase lehetoimetuse telgitagused
* Katrin Veek: mitte lõpp, vaid millegi uue algus

Admin - post author

No other information about this author.