Loading... (0%)

Lihula valla tunnuslauseks valiti „Teede ja ideede kohtumispaik”

07 December 2015

Eelmisel nädalal lõppenud Lihula valla tunnuslause konkursile saadeti 82 ettepanekut, mille hulgast võitja valimiseks kutsus vallavanem Varje Ojala-Toos kokku kümneliikmelise komisjoni. Tänaõhtusel koosolekul hääletas komisjon ühehäälselt Lihula valla tunnuslauseks „Teede ja ideede kohtumispaik.”

„Ei leia rohkem sellist ajatut ja head lauset, mis kõik ära seoks ja ka homme värskena püsiks. Ainult ajaloole tugineda oleks kammitsetud, ainult Matsalu najal ka liugu lasta ei saa,” kommenteeris komisjoni esimees Jaak Kastepõld. „Mõned võtsid huumoriga, teised südamega, kuid kaasamõtlejaid oli palju,” iseloomustas ta laual olnud valikuid.

Komisjon oli ühte meelt, et sõna “tee” on tänuväärselt paljutähenduslik: elutee, maantee, galaktiline Linnutee, rändlindude tee, teerada, tassike teed. Lause teine pool, ideede kohtumispaik, räägib iseenda eest. Antud tunnuslause mõtet on hea ka visuaalselt illustreerida.

Ka kõik muud ettepanekud, mis saadeti, olid läbimõeldud ja asjalikud, kuid komisjon oli seda meelt, et kui rõhuda ainult muusikale, lilltikandile, loodusele või ajaloole – need justkui välistavad kõik ülejäänud teemad.

„Tunnuslause on plaanis kasutusele võtta alates 1. jaanuarist 2016, mil algab Lihula 805. sünnipäev ehk juubeliaasta. Täname kõiki, kes kaasa mõtlesid,”
ütles Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

Tunnuslause valimiskomisjoni kuulusid vallavalitsuse liikmed, volikogu esimees, volikogu komisjonide esimehed ning info- ja arenguspetsialist.

Lisainfo: “Lihula vald kuulutab välja tunnuslause konkursi”
Päise foto: Eduard Laur

Admin - post author

No other information about this author.