Loading... (0%)

Lihulas on homme vana kivimaja konserveerimise ja hooldamise õppepäev

09 October 2015

Homme, 10. oktoobril toimub Lihula mõisas vanade kivimajade konserveerimise ja hooldamise teemaline õppepäev, mis koosneb teoreetilistest loengutest ja praktilisest osast mis toimub Lihula mõisa moonakamaja II juures.

Koolitust viivad läbi insener Maari Idnurm (insener-konsultant Muinsuskaitseamet) “Vanade kivimajade konserveerimisest ja taastamisest”.
Alo Peebo (meister) ” Vanade kivimüüritiste ennistamine”. Moonakamaja hetkeolukorrast ja tulevikuplaanidest räägivad Laur Oberschneider ja Meelike Naris ( MTÜ Vana ja Väärt)

Õppepäev algab kell 10.00 ja kestab orienteeruvalt neljani, koosnedes nii praktilisest kui teoreetilisest poolest ja lõunapausist, kus pakutakse suppi ning kohvi.

Praktilises osas uuritakse hoone olemust, hinnatakse hetke olukorda ja pakutakse võimalikke lahendusi senise lagunemise peatamiseks. Praktilise töö käigus teostatakse nn avariitööd, muuhulgas harjapleki paigaldamine, katkiste katusekatteplaatide asendamine, avade ajutised sulgemised jt heakorratööd.

Kohapeal on võimalik oma küsimustele spetsialistide abiga lahendus leida.

Korraldajad ütlesid, et huvilisi on palju, kuid kui keegi soovib nendega ühineda, siis see võimalus on veel täiesti olemas. Sel juhul paluvad nad oma osalemissoovist teatada telefonil 5344 3120, 55995229 või restaureerimine@gmail.com.
Koolituse tasu: 5 € . Võimalik tasuda nii sularahas kui MTÜ arveldusarvele a/a nr. EE691010220113504014 SEB pank.

Koolitust korraldab MTÜ Vana ja Väärt ning toimumist toetavad Kultuuriministeerium ja Muinsuskaitseamet.


Lisainfo ja osalejad:
FB sündmus Vana kivimaja konserveerimise ja hooldamise õppepäev
Lääne Elu: Lihulas räägitakse vanadest kivimajadest

 

Admin - post author

No other information about this author.