Loading... (0%)

Matsalu rahvuspargis avas uksed Ullaste Puhkemaja

20 July 2016

Juuni lõpus esimesi külalisi vastu võtnud Ullaste Puhkemaja, mis asub Salevere salumäe vahetus läheduses, on ideaalne peatuspaik kõigile linnuvaatlejatele ja teistele loodusnautlejatele.

Olev Mihkelmaa

Matsalu rahvuspark. Foto: Olev Mihkelmaa

Kui autoga hoovi keerasime, võttis meid vastu värskelt niidetud suur õu, naeratav majaperemees ning suviselt soe õhtupäike.
Ainus, mis vaikuse ja rahu kõrvale mahtus, oli maja kõrval laiuva, avara põllu kohal lendlev hiiglaslik linnuparv ja nende lõputu laul.

Lihulast 23km kaugusel asuva, värskelt valminud Ullaste Puhkemaja ehitustööd on lõpule jõudnud ning tulemuseks on avar ja valgusküllane maja, mis asub kauni looduse rüpes, keset Matsalu rahvusparki.

Ullaste Puhkemaja. Foto: Avo Kiisk

“Palju häid inimesi ja meeldejäävaid kohtumisi!” Niimoodi on kirjas Ullaste külalisteraamatu esimesel leheküljel.

“See maja on loodud selleks, et inimesed saaksid tulla seda kanti avastama ja siia ka peatuma jääda,” kirjeldas majaperemees Märten Hermik, kes oli just lõpetanud pool päeva kestnud muruniitmise, “siinkandis ei ole kuigi palju majutusasutusi ja on meie lootus, et see, paarikümne hektari suuruste põldude keskel asuv puhkemaja loob Matsalu külalistele valikuvõimalusi juurde.”

Külaliste vastuvõtuks valmis

Peagi loojuma hakkava päikese kumas peegeldus toa seintel eeskoja akende värviline vitraaž, moodustades ilusaid mustreid ning värvimänge.

Seisime keset suurt saali, kus on pinda, nagu hetk hiljem kuulsime, 100m2. Seega sobib see imeline paik hästi ka erinevate koolituste või muude suuremate koosviibimiste pidamiseks.

Esimesel korrusel asub lisaks veel avatud köök, saun ning kaks tuba. Kokku on puhkemajas viis magamistuba, igaühes üks kuni neli voodikohta. Teisel korrusel asuvat suurimat, laia voodiga tuba nimetab peremees hellitavalt sviidiks või Salumäe toaks, sest sealt avaneb vaade põllu tagant paistvale Salevere salumäele.

Ullaste Puhkemaja Salumäe tuba. Foto: Eliise Tiidussalu

Ööbimise hinnad algavad 25 eurost ning terve kompleksi rendihind on, olenevalt sündmusest ja inimeste arvust, alates 200 eur/ööpäev. Broneerimine toimub meilitsi või telefonisti (5664 9149), kuigi üksikuid ööbimiskohti saab edukalt osta ka Airbnb keskkonna kaudu.

“Loomulikult eelistame võimalusel rentida kogu maja, kuid kindlasti tuleme külalistele vastu ning anname välja ka üksikuid tube. Tõsi, ööbijaid võiks olla vähemalt kaks, sest miinimumtellimus algab 50 eurost,” selgitas Märten Hermik, julgustades kõiki huvilisi ühendust võtma, kuna usub, et kõik on läbi räägitav ja kokku lepitav.

Lääne-Eesti oluline vaatamisväärsus

Salevere salumägi, mille kõrgendiku merepoolne järsk paesein on arvatavasti ligi 6000 aastat vana, on akendest näha ning otse üle põllu minnes kiviviske kaugusel.

Erinevates materjalides üheks Läänema kõige ilusamaks paigaks ja kogu piirkonna olulisemaks vaatamisväärsuseks nimetatud salumäel asuvad lisaks paeseinale ka Silma allikas, muistne kaitserajatise vall, pangaalune salumets, pangapealne loomets ja 1.5km pikkune matkarada. Lisaks on sinna kõrvale rajatud Salevere Loovkoda.

“Minu kunagine koolitee, kui jala bussi peale läksin, viis üle sellesama salumäe, nii et mul on siinse paigaga seoses rohkelt mälestusi,” meenutas Märten Hermik, avaldades lootust, et Salevere salumägi ja sealne imetabane loodus pakub meeldejäävaid elamusi ka puhkemaja külalistele.

Ullaste Puhkemaja lisainfo nende kodulehelt, Facebookist või Airbnbst.

Fotod: Eliise Tiidussalu
Päise foto: Märten Hermik

Majutusvõimalused Lihulas ja Lihula lähiümbruses

MAFF (Matsalu Loodusfilmide Festival), mis tänavu toimub 21.-25.septembril, on alustanud esimeste ettevalmistusega, mille raames kaardistatakse ka võimalikke majutusvõimalusi. Kuna festivali toimumiskohaks on Lihula, kus teadupärast hotelli pole, on Lihulas ja Lihula lähiümbruses asuvad kodumajutuse võimalused, mida MAFFi külalistele välja pakkuda, väga oodatud.

Esimene positiivne näide on juba olemas. Nimelt oli meil alles hiljuti rõõm kirjutada Lihulas avatud Airbnb kodumajutusest “Lihula peatänava ääres avab täna uksed ühetoaline kodumajutus”, mis on ühtlasi Lihula Teataja uudisteportaali teise kvartali kõige loetum artikkel.

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

 

Admin - post author

No other information about this author.