Loading... (0%)

Metsküla Algkooli õpilased saavutasid üle-eestilisel linnuviktoriinil esikoha

31 March 2017

Kolmapäeval, 29. märtsil toimus Tartu Ülikooli loodusmuuseumis populaarne üle-eestiline linnuviktoriin, kus selgusid parimad noored linnutundjad. Kuuendat korda toimuval viktoriinil oli rekordarv osalejaid ning võidutsesid Metsküla Algkooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased.

Nooremas vanuseastmes saavutasid esikoha Metsküla Algkooli õpilased Silver Nikkel, Samuel Kastepõld ja Joosep Michels ning vanemas vanuseastmes Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased Sofia Marlene Haug, Johanna Maria Jõgisu ja Claudia Olev.

Metsküla Algkoolist osales viktoriinil väljaspool arvestust (liiga noored) veel teinegi meeskond koosseisus Alvar Nikkel, Simo Linno ja Eva-Maria Kastepõld.

Osalejad vastasid nii kirjanduse põhjal koostatud küsimustele kui ka pidid ära tundma linnuliike välimuse, laulu ja häälitsuste järgi. Õpilastel tuli ära arvata näiteks pesitseva linnu liik pesa kirjelduste põhjal või järjestada linnud suuruse järgi.

Žürii esimehe ornitoloog Margus Otsa sõnul oli konkurents tihe ning parimate väljaselgitamiseks tuli esitada lausa neli lisaküsimust. “Välimuse järgi tundsid õpilased linde suhteliselt hästi, raskemateks osutusid lindude laulu ja häälitsuste ülesanded,” kommenteerib Ots.

Linnuviktoriinil osales üle Eesti kokku 33 võistkonda 96 õpilasega, mis on rohkem kui ühelgi varasemal aastal. Võisteldi kahes vanuseastmes: 6.-7. klass ning 8.-9. klass. Parimad noored linnutundjad selgitas välja žürii koosseisus Margus Ots, Külli Kalamees-Pani ja Karin Pai.

 

Linnuviktoriini korraldas Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Auhindadega toetasid Eesti Ornitoloogiaühing, MTÜ Loodusajakiri, Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning Tartu Ülikooli Üliõpilaskonna SA.

 

Refereeritud Tartu Ülikooli pressiteatest

Fotod: Metsküla Algkooli Facebook 

Admin - post author

No other information about this author.