Loading... (0%)

Nädalavahetusel saab Metskülas tasuta õppida väikehoone palgivahetust

15 August 2016

MTÜ Vana ja Väärt viib nädalavahetusel, 19.-21. augustil Metskülas läbi Vellamo talu aida renoveerimise koolituse “Palgivahetus väikehoone lahtivõtmise ja kokkupanekuga”.

Reedel kell 17-19, laupäeval 9-17 ning pühapäeval 9-15 on kõik huvilised oodatud koolitusele, kus MTÜ Vana ja Väärt meistrid juhendavad ja näitavad ette, kuidas märkida palgid enne lahtivõtmist, uute palkide varamist, tappimist ja proteesimist, aga ka palkide tagasi ladumist. Kui see kõik korra läbi teha, saab julgust vana maja muredega silmitsi seista ja lahendusi leida.

Koolitust rahastab SA KIK projektist „Rahvusparkide kultuuripärandi koolitused 2016-2017“ ning on kõikidele soovijatele tasuta. Lõunapaus, mis maksab 3 EUR tasutakse kohapeal.

Võimalusel palutakse kaasa võtta töökindad, turvajalatsid, prillid, mugavad tööriided ning hea tuju! Kaugemalt tulijaile pakub pererahvas tasuta öömaja ööbijate isiklikkes magamiskottides.

Vellamo tallu asutb Tuudi-Meelva-Saastna tee 10. kilomeetril, kus pärast kolhoosilautu ning enne asula silti tuleb keerata paremale väikesele kruusakattega teele. Teine talu vasakul ongi Vellamo.

Info ja eelregistreerimine: Krista Kallavus krista.kallavus@keskkonnaamet.ee või 522 6139.

Teoreetiline nõustamine

Samal objektil toimub homme, 16. augustil kell 17 teoreetiline nõustamine, kus MTÜ Vana ja Väärt palkehituse meister Laur Oberschneider räägib, kuidas hooldada ja vajadusel parandada oma vana palkhoonet. Osalustasu on 5 eurot ning tasuda saab kohapeal. Lisainfo ja registreerumine MTÜ Vana ja Väärt  5599 5229. 

Nõustamispäev toimub MTÜ Vanaajamaja juhitud projekti Pärandehituse Nõustajate Võrgustik raames ning seda toetab Siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

Pildid: MTÜ Vana ja Väärt

Admin - post author

No other information about this author.