Loading... (0%)

Osav müügimees ajas ostja pea segi

14 February 2018

Kodus käinud müügiesindaja suutis eaka naise pea nii segi ajada, et too ostiski aurupuhasti neli korda kallima hinnaga, kui poest. 

Facebooki grupis Meie Lihula on mitu päeva põhjustanud suur diskussiooni üks õpetlik lugu, mille toome nüüd ka meie lugejateni.

Tahan rääkida ühe loo, mis olgu teistelegi õpetuseks.

Nimelt helistati ükspäev minu 82 aastasele vanaemale ja räägiti, et ta on võitnud kodupuhastuse esitluse. Vanaema, kes ise oma tervise tõttu ei saa oma kodu hästi korras hoida, oli rõõmus ja lubas helistajal muidugi kohale tulla ja ootas, et see nüüd koristab kodu ära.

Muidugi oli tegemist pettusega ja pensionärile (kelle pension on alla miinimum töötasu) määriti pähe 1300.- maksev aurupuhasti, mille krediidikulukuse määr aastas 30,15% ehk 30-ne kuuga masina maksumus 1760,80 . Vanaema maksis kohe müügimehele 100.- ära ja allkirjastas lepingu, sest temas oli ju tekitatud tunne, et just seda aparaati ongi tal vaja.

Sattusin juhuslikult 2 päeva peale tehingut vanaemale külla, kes ei olnud kellelegi rääkinud, et sellise ostu oli sooritanud. Muidugi oli ta ise õnnetu, kuna ta ei osanud seda kasutada.

Uurisin, et kust ta selle sai ja siis rääkis ta loo ära, ise olles veendunud, et nüüd pole enam midagi teha ja kui allkiri pandud, tuleb ju kinni maksta ning nüüd ta peab selle kasutamise selgeks õppima. Õnneks saime me aparaadi tagasi anda, kuna 14 päeva ei olnud möödunud. Vanaema ei teadnud sellest võimalusest mitte midagi.

Ääretult ülbe oli firma suhtumine, kui nendega ühendust võtsin ja ütlesin, et minu arust ei ole eriti ilus tegu müüa nii eakale pensionärile sellist aparaati. Ilmselt on selline meetod aga nende ainus teenimise võimalus, nii et palun olge ettevaatlikud ja hoiatage oma lähedasi!

 

 

Admin - post author

No other information about this author.