Loading... (0%)

Lihula Gümnaasiumi noored aitavad kinkida Eestile taimevaramu

22 December 2017

Lihula Gümnaasiumi pikaajaline bioloogiaõpetaja Marje Loide osales koos oma õpilastega projektis, mille tulemusel kingivad noored Eesti Vabariigile 100 sünnipäeva puhul ühise taimevaramu.

Kingituse “Eesti taimevaramu” eesmärk on äratada Eesti lastes ja noortes huvi looduse ning looduses liikumise vastu, õpetades neid tundma oma kodukandi taimi ja nendest herbaariumi koostama. Nii loovad lapsed ja noored ühise Eesti taimevaramu ning panustavad Eesti looduspärandi säilitamisse.

Aastatel 2016-2017 viidi läbi pilootprojekt, millest võtsid osa kümne Eestimaa koolide õpilased koos juhendajatega. Lääne- ja Pärnumaalt ainukese koolina osales projektis Lihula Gümnaasiumi meeskond, kuhu kuulusid: Kaidi Mets, Merili Leinassaar, Melody Villers, Amy-Christina Mölder. Neidusid juhendas Marje Loide.

“Projektis osalemiseks tegime 7.klassi tüdrukutega (Kaidi ja Merili – toim.) video ning kevad-suvisel perioodil alustasime taimede kogumise ja kuivatamisega. Sügisel aga koostasime koos kaheksandikega (Melody ja Amy – toim.) herbaarlehti ja viisime need Tartu botaanikaaia kogusse,” selgitas Marje.

Juhendaja sõnul koguti taimi eeskätt kooli ümbrusest, aga ka puisniitudelt. Lihula Gümnaasiumi herbaarlehtedele pääsesid need taimed, mis teistes piirkondades nii tavalised pole: näiteks muskuslill ja lodukannike.

 

 

Kristina Kukk,
Lihula Teataja toimetaja

 

Foto: Marje Loide

 

Admin - post author

No other information about this author.