Loading... (0%)

Galerii: Osaühing Kirbla avas robotlauda laienduse

27 October 2017

20. oktoobril avas Osaühing Kirbla olemasoleva robotlauda laienduse, tänu millele mahub nüüdsest Jaanimäe laudakompleksi 600 lüpsilehma ja 400 noorlooma-vasikat. 

1993. aastal asutatud osaühing Kirbla tegeleb teravilja-, rapsi-, söödakultuuri- ja heintaimede ning piimakarjakasvatusega. Lisaks tavapõllumajandusele tegeletakse ka mahetootmisega, kuid seda Kirbla Mahe OÜ alt.

Ettevõttes töötab kokku 32 inimest. “Seda siis koos meie tava- ja mahepoolega. Lüpsilehmi on meil 317, noorloomi üle 700, lihaveiseid 470,” selgitas Kirbla osaühingu juhatuse esimees Toomas Laos. Küsimusele, kas seoses robotlauda laendamisega on plaanis võtta tööle ka uusi inimesi, vastas ta, et mõne aja pärast kindlasti: “Vaja on loomakasvatustöölisi nii robotlauta kui ka noorloomade peale, samuti on tarvis inimesi juhtivale tööle nii lauta kui põllule.”

Lauda laiendus annab ruumi 240-250 lehmale, millest 50 tulevad karja juba lähiajal ning seda otse Hollandist. Ülejäänud loomad tulevad olemasoleva karja järelkasvust. Tänu piimalehmade suurenemisele plaanitakse toota esialgu 5500 tonni piima aastas.

Toomase sõnul on hetkel piima hinnad keskmised, mis tähendab, et midagi jääb ka investeerimiseks: “Loodame uue lauda osa saada tööle enne, kui tuleb tõsisem mõõn – siis tasub meie praegune investeering end igati ära.”

Järgmine suurem ettevõtmine saab olema lüpsikarja järelkasvu lautade rekonstrueerimine. “Meil on kaks kõrvalasuvat lauta poegijatele lehmadele ja noorkarjale. Hetkel need toimivad, loomad on vabapidamisel, aga põrandad oleks vaja uued teha ja söötmispool samuti uuendada,” selgitas Toomas Laos ettevõte plaane, “Lisaks on meil soov suurendada lihaveisekarja, kuid enne seda, peame valmis ehitama neile uue lauda.”

 

Tekst ja fotod:

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.