Loading... (0%)

“Behind the scenes” ehk meie tänase lehetoimetuse telgitagused

12 August 2015

Täna, kui me rahvusvahelisel noortepäeval Lihula Teataja lugusid kirjutasime, ütlesin mina, Katrin Veek, täiesti juhuslikult, et teeme ühe artikli ka meie tänaste tegemiste telgitagustest. Teistel huvitav ja meil endil ka. Idee kiideti heaks ja siin see nüüd on.

Kõik algas esmaspäeval, kui meile kirjutas Kristi Märk, kellel oli rahvusvahelise noortepäeva puhul pakkuda super idee, millega me loomulikult kõik nõus olime ja nii see tee algas…

Esmaspäeva õhtul oli ärevus suur ja järgmiseks päevaks sai kokku lepitud kohtumine vallamajas. Ütlen nii palju, et vallamajja kogunesime kell 14:00 ja koju saime lõpuks kell 20:00. Päris pikk ja väsitav päev, aga kuna meil oli mega seltskond, läks aeg ruttu.

Me lihtsalt istusime laua ümber, jagasime mõtteid ja sündis palju. Teemad, esimene artikkel, naljakad killud ja loomulikult see ülim seltskond.

Kuid sellega ei olnud päev veel lõppenud. Läksime koju, natuke vaba aega ja hilisõhtul kell 23:00 tuli meil uue artikli mõte. Asusime seda tegema ja lõpetasime öösel kell 1:00. Aga ühe ajakirjaniku töö lõpebki alles südaöösel.

Kätte jõudis kolmapäev ning hommikul kogunesime Lihula mõisa. Kõigil kolmel (Katrinil, Sveal ja Kristil) olid läpakad kaasas, Erik töötas kodukontoris. See oli lihtsalt nii tore vaatepilt, kui kõik tegid eri artikleid ja süvenesid sügavalt oma kirjutistesse. Loomulikult puhusime ka juttu ja tegime nalja, aga tähtis töö kõigepealt.

Meid külastas ka Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos, kes tõi jäätist ja kuhjas meid üle heade soovidega. Jutustasime ja naersime koos, see oli nii armas ja südamlik.

“Samal ajal, kui teised jäätist sõid ja naersid, tegin mina, Erik, tõsist tööd kodukontoris, püüdes hoiduda kõigist ahvatlustest, mis tööd võiksid segada.”

Arvutid

 

Töö käis, vahepeal väike jalutuskäik ja seljasirutuspaus ning kohe tuli üks uus mõte.
Kuna toimub noortepäeva fotokonkurss, kuhu saata oma selfiepilt ja teemaks noorte osalemine kogukonnas, siis miks mitte? Asusime pilte tegema ja saime ka selle õige, kuid siis just viimasel hetkel nägime, et auhinnad on juba jagatud ja võistlus läbi!?!
Küll on kahju, sest meil oli juba plaan valmis, kuidas me tänu Lihula rahvale saame piisavalt palju hääli ning särava tähena orbiidile tõuseme. Aga noh, järgmine kord.

Nüüd tekitame teile natuke nalja ja põnevust. Siin on meie vestlustest mõned seigad, mis on tulnud nii otse ja läbimõtlemata. Samas just sellised apsakad ongi lahedad!

KILLUD:

  • Katrini kommentaar artikli kohta, kus Svea kirjutab, et muusikakoolis käidud 7 aastat oli parim aeg ta elus: “Ma ei saa öelda, et need oleks mu elu parimad seitse aastat.“
    Svea: “Kas sa oled muusikakoolis käinud?”
    Katrin: “Ei ole”.
  • Kui mulle, Katrinile, pakuti teha intervjuud, siis algselt ma ei teadnud, keda intervjeerida. Ma tõin välja, et võõra inimesega see just nii hea ei oleks. Svea istus mu kõrval ja ütles nagu muuseas: ,,Aga tee koeraga!?”.
  • Ühel hetkel, kui Lihula valla Facebooki lehel ilmus postitus, kus jagasime muusikakooli artiklit, tahtsin sellele “meeldib” panna. Kuna pooleli jäänud kirjutis jooksutas arvuti korraks kokku, siis see “meeldib” läks hoopis … personaaltreener Erik Orgule. Vot, selliseid apsakaid juhtub meil ka.
  • Kella poole kuue paiku nägime mõisa rõdul olles ratastega turiste, kes meile maja ees mõnusasti serenaadi laulsid ja hiljem meiega rääkima tulid. Tegu oli hispaanlastega ja üks mees lahkesti ütles : ,,I love you!” – (Ma armastan teid!). See naerukõmin, mis meist läbi käis, oli kirjeldamatu.
  • Jalgratturid soovisid meiega koos pilti teha ja kui me hiljem pilte vaatasime, siis Svea suumis meie kolme näod sisse. Hiljem, kui mina seda pilti vaatasin,  küsisin, miks nad ainult meist pilti tegid, teadmata, et tegelikult oli Svea pildi lihtsalt sisse suuminud.

Meil on tegelikult nii palju juhtunud ja rääkida, aga sellest ei saaks keegi peale meie lihtsalt aru. Võime öelda, et suudame teha tööd ja naerda korraga.

Kusjuures, tänane päev pole veel kaugeltki läbi, vaid töö, mida ei saa päriselt tööks nimetada, jätkub.


Katrin Veek (14)

Lihula Teataja noortepäeva toimetaja


Meie kirjutatud artiklid

* Homsel noortepäeval on Lihula valla infokanalid koolilehe ajakirjanike päralt
* Hakkab peale, Lihula valla infot edastame täna meie!
* Aukartus ja inspiratsioon – minu elu parimad seitse aastat
* Lihula noored osalesid rahvusvahelises GLOBE suvelaagris
* Liivaterasid täis rand

 

 

Admin - post author

No other information about this author.