Loading... (0%)

Päev jää-äärel

29 January 2018

Võib kindel olla, et Virtsu Kooli 7.-9. klassi õpilastele jääb 24. jaanuar pikaks ajaks põnevaks jutuaineks. Nimelt korraldas Politsei- ja Piirivalveameti SAR- (Search and Rescue – otsingu ja pääste) üksus koostöös Pärnu Merepääste MTÜ Paatsalu vabatahtlike merepäästjatega selle talvetormise ilmaga ürituse nimega Jääohutuspäev.

Esmalt tutvustati kooli saalis varustust ning põhilisi ohutusreegleid, mis on seotud looduslikul jääl viibimisega. Siinkohal toon ära ka olulisemad neist:

  • Jääle minnes veendu selle piisavas tugevuses – peaks olema olnud pikemalt külma ja jää paksus üle 10 cm. Väldi paksu lumega ja kõrkjaseid kohti, allika- ja koolmekohti, samuti laevateid, ja kohti, kuhu suubub voolav vesi (jõgi, kraav, kanalisatsioon). Ära mine võimalusel jääle pimedas ja uduse ilmaga.
  • Kui lähed jääle, ära tee seda võimalusel üksi ja ole teis(t)e nägemiskauguses. Jääle minekust teata lähedastele.
  • Kaasa võta laetud mobiiltelefon, soovitavalt veekindlas kotis. Paha ei teeks ka vile, sest seda on kaugemale kuulda kui häält. Kanna päästevesti.
  • Kui näed kaaslast läbi jää vajumas, hinda enne appi tõttamist enda ohutust ja võimeid, helista võimalusel 112.

Pärast teoreetilist osa riietati vabatahtlikud jää- ja veeoludele vastavalt ning osavõtjad siirdusid koos koolitajatega mitmekilomeetrisele matkale ettevalmistatud jääauguni. Demonstratsiooni käigus „kukutati“ politseinikest “Teeled” ja “Arnod” vette, kust nad siis kas ise, üksteist aidates või “Liblede” abiga välja päästeti. Kindlasti väärivad kiitust kõik 26 päeva kaasateinud põhikooli last, kes vapralt lume ja tuisuga võideldes kasulikke kogemusi omandasid. Vabatahtlikud on lubanud merepäästega seotud üritusi edaspidigi korraldada, sest eesmärk on merepäästeõnnetusi Lääneranna vallas nullini vähendada.

 

Otse jääkülmast veest,

Reelika Paomees
Lääneranna valla piirkonnapolitseinik

Admin - post author

No other information about this author.