Loading... (0%)

Lihula valla spordielu aastal 2016

30 December 2016

Kas teadsite, et …. ?

• Jaanus Getreu pani kokku Lõuna-Läänemaa kergejõustiku kõigi aegade edetabelid nii meeste kui naiste arvestuses.
  • Martin Teppan, tänavuste Eesti meistrvõistluste hõbemedalist, püstitas Balti maavõistlustel 800 m distantsil isikliku rekordi 2.02.75, saavutades V koha. Ühtlasi tõstis see tulemus noormehe Lõuna-Läänemaa kõigi aegade kergejõustiku edetabelis teisele kohale.
  • Eesti murdmaajooksu karikavõistlustel saavutas lisaks Martin Teppanile teise koha ka noor jalgpallur Virgo Vallik.
  • Ainar-Sten Junker võitis Eesti meistrivõistlustel 5000 m käimises ajaga 32.04.42 pronksmedali.

• VI Gustav Vahari mälestusvõistlus, mis mõeldud noortele maadlejatele, oli esimest korda rahvusvaheline, püstitades ühtlasi uue osalejate rekordi: 106 maadlejat 17 klubist.
  • Raskejõustikuklubi Leola kasvandik Eerik Pank, Eesti meistrvõistluste hõbe ja pronks, tuli Saksamaal toimunud Euroopa sumo meistrivõistlustelt (70+ kg, U14-klassis) tagasi, kaelas pronksmedal.
  • 2016. aastal tõid Leola 4 noort koju kokku 7 tiitlivõistluste medalit. Lisaks Eerikule said sel hooajal Eesti meistrivõistluste medalid kaela Ainar-Sten Junker (kadettide arvestuses vabamaadluse pronks ja Kreeka-Rooma maadluse hõbe), Joonas Kaskmäe (juunioride hõbe Kreeka-Rooma maadluses) ja Fred Martin Mägi (juunioride pronks Kreeka-Rooma maadluses).
  • Kokku osalesid Leola noored 2016. aastal 21 turniiril, neist 2 turniiri toimusid Lihula gümnaasiumi spordihoones ja kolm Lihula lasteaia spordisaalis. Lisaks korraldas Leola lasteaialastele kaks maadluspullipäeva.

• Kui arvestada kõikide võistluste tulemusi ja kohti, on Lihula Gümnaasium 3. aastat järjest Läänemaa parim kool jalgpallis.
    2003. aastal sündinud jalgpallipoisid said 2016. aastal turniidelt neli esikohta.
  • Lõuna-Läänemaa JK noorjalgpallur Marjana Kuldsaar jõudis Eesti U15-koondisesse, mille ridades mängides saavutas Balti turniiril III koha.
  • Lihula JK mehed saavutasid Läänemaa meistrivõistlustel II ning Eesti III liigas VII koha.
  • Lihula korvpallitreeneri Mairo Kanteri eestvedamisel jätkati traditsiooniliste korvpalliturniiride (kevad- ja jõuluturniir) korraldamist ning üle mitme aasta toimuvad taas noortele korvpallitreeningud.
  • Lisaks osales Lihula veteranide korvpallivõistkond edukalt mitmel turniiril.
  • Tänavu peeti üle aastate taas Läänemaa naiste meistrivõistlused korvpallis, kus tuli võitjaks, nagu ka 2002. aastal, Lihula naiskond.

• Matsalu IX rattamaratoni, kus tänavu oli stardis 402 täiskasvanut ja 77 last, korraldamisel aitas kaasa pea 100 vabatahtlikku.
  • Motokrossi etappidel sai tänavu kaasa elada kolmele meie vallast pärit sõitjale: Joosep Bork, Kert Pääbo ja Marek Koldits.
  • Kolmandat korda toimunud Aleksander Kreegi mälestusvõistlusel kuulitõukes, mis tõi Lihulasse Eesti kuulitõuke paremiku, võistlesid esimest korda ka naised. Ka selle spordivõistluse korraldajaks on Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi, eesotsas Jaanus Getreuga.
  • Lihula vald võitis tänavu Läänemaa valdade XXIII suvemängud, edestades napilt Ridalat ja Hanilat.
  • Üheksandat korda peetud Lihula valla külade suvemängudel osales rekordarv meeskondi, kokku seitsmest külast.
  • Esimesest Metsküla Kronu ratsavõistlusest, mille traditsioon kestab tänaseni, möödus tänavu 20 aastat.

• Läänemaa parimad discgolfarid on pärit Lihulast: Läänemaa meister Karel Üksvärav. Lihula Discgolfi Klubi oli Eesti klubide meistrivõistlustel VII. Aimar Alesmaa saavutas Eesti meistrivõistlustel 21. koha.
  • Selliseid discgolfiradu, kus on kaks asetust, on Eestis on vähe. Lihula on üks nendest: rajal on 19 korviga kaks asetust, A ja B.
  • Tänavu toimus Lihula discgolfirajal 40 nädalavõistlust, radu läbiti ametlikel ringidel kokku 3700 korda, kogupikkusega u 11 000 km.
  • Umbes 1200 töötundi on vabatahtlikud panustanud raja arenduseks ja hoolduseks.

Ülevaate kõigist 2016. aasta olulisematest spordiuudistest leiate meie Lihula Teataja spordirubriigist.

Seesama lugu ilmus ka detsembris postkastidesse jõudnud Lihula Teataja paberlehes.

Päise ja discgolfi foto: Liset Kuusik