Loading... (0%)

Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi esimese hooaja kokkuvõte

05 April 2017

Möödunud aastal kokku kutsutud Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi eestvedaja Merle Mihkelmaa annab ülevaate sellest, kuidas möödus nende esimene hooaeg ning millised on tulevikuplaanid.


Juba mõned aastad tagasi panin tähele, et ettevõtlikud naised eri Eestimaa punktides koonduvad klubidesse. Näiteks tegutseb üle-eestiline naisorganisatsioon BPW Estonia MTÜ ehk Eesti Ettevõtlike Naiste Assotiatsioon (EENA), mis kuulub omakorda BPW Rahvusvahelisse Föderatsiooni, neil on klubid Tallinnas, Tartus, Pärnus ja mujalgi.

Samuti on naisettevõtjate klubisid teisigi, nt Ettevõtlikud Naised Raplamaal ja Harku valla ettevõtlike naiste klubi. Naisinvestoreid koondab Kristi Saare algatatud Naisinvestorite Klubi (nende avalik leht Facebookis ja kinnine arutelude grupp Facebookis), mis omakorda on andnud tõuke näiteks Pärnu naisinvestorite koondamiseks. Ka on Facebookis grupp, mis liidab Naisettevõtjaid Eestis.

Et ma ise oleksin heal meelel mõne taolise klubi tegevuses osalenud, kuid need kõik asusid tol hetkel kas Pärnus, Tallinnas või kaugemalgi, viskasin õhku küsimuse, kas sarnane klubi võiks olla ka Lihulas. Nii sündiski Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi eelmise aasta suvel. Esimese paari päevaga liitus või liideti klubi kinnise Facebooki grupiga 45 naist.

Hetkel ühendab klubi 73 naist Lihulast, selle lähiümbrusest ja kaugemaltki.

Sügise hakul tekkis naistel idee kokku saada ka väljaspool Facebooki ja nii toimus hooaja jooksul kuus kohtumisõhtut, kus ühtekokku osales 27 naist. Korraldajana osalesin ise kõigil kuuel, viis naist osalesid neljal kokkusaamisel ja viis naist osalesid kolmel kokkusaamisel, kuus naist osalesid kahel kokkusaamisel ja kümme naist käisid klubiõhtul ühel korral.

30. augusti avaüritusel sai kokku 18 naist. Tutvumisringis selgus, kes millega tegeleb. Kohale olid tulnud naised, kes juba tegelevad ettevõtlusega või alles mõlgutavad mõtteid oma OÜ loomisest. Samuti olid kohaletulnute seas vabaühenduses tegutsejaid kui ka neid, kellele sobib vabatahtlik töö kas kogukonna või mõne organisatsiooni heaks.

Fotod: Olev Mihkelmaa

12. oktoobril kutsus meid Hostel Kontorisse külla Piia Saak.

Kokkutulnud 11 naist uudistasid majutuse sisekujundust ja detaile, millele järgnes arutelu Airbnb kodumajutuse müügi üle.

Fotod: Merle Mihkelmaa

11. novembril tuli meile külla Läänemaa Arenduskeskuse nõustaja Cynne Põldäär.

Vestlusõhtu jooksul rääkisime ettevõtlusega alustamise hirmudest, nende maandamisest ja õhtu lõpuks saime julgust ajada igaüks oma asja julgelt edasi. Klubiõhtust võttis osa seitse naist.

Fotod: Merle Mihkelmaa

8. detsembril klubiõhtul arutlesime teemal “Jõulud ja ettevõtlus”.

Kümne naise kogemuslugude kuulamine oli minu lemmik kohtumistesarjast.

Fotod: Olev Mihkelmaa

9. jaanuaril tuli meile külla Töötukassa karjäärinõustaja Piret Luik.

Aasta algusele kohaselt seadsime endale eesmärke nii eelseisvaks aastaks kui järgnevateks. Loodetavasti 11 naist said kirjapandust sihikindlalt edasi tegutseda.

Fotod: Merle Mihkelmaa

8. veebruaril toimus tootefotograafia koolitus fotograaf Olev Mihkelmaa juhendamisel.

Kuue naise osavõtul arutlesime oma toote ja teenuse turundamise üle läbi fotode.

Fotod: Kristina Kukk

Lihulas ja lähiümbruses tegutseb väga palju aktiivseid naisi, kellel jätkub tegevust nii ettevõtluses, vabaühendustes kui vabatahtlikena. Lisaks on Lihulas palju huvitegevust, milles kindlasti ettevõtlikud naised osalevad.

Hooaja jooksul loodi mulle teadaolevalt vähemalt kaks OÜ-d ja üks MTÜ.

Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi jätkab tegevust Facebooki grupina. Kas ja kuidas toimuvad klubiõhtud järgmisel hooajal, selgub aja jooksul sõltuvalt klubiliste initsiatiivist.

 

Mul on hea meel, et Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus PEAK alustas eelmisel sügisel naisettevõtjate kohtumissarja Pärnus ning koondab Pärnumaa naisettevõtjad Facebookis. Mõni aeg tagasi tuli uudis, et ka Saaremaa Arenduskeskus alustab Ettevõtlike Saare naiste klubiõhtutega.

Admin - post author

No other information about this author.